LETA

Ar fibrocementa loksnēm var klāt gan visu jumtu, gan labot vecā šīfera klājumu 0

Sarežģītu jumtu izbūvē izmanto bitumena šindeli, ko ir viegli montēt vietās, kur citi segumi nav piemēroti. Ir cilvēki, kuri izvēlas bezazbesta viļņotās plāksnes, kas atgādina tradicionālo veco pelēko šīferi, tikai nesatur veselībai kaitīgo azbestu. Turklāt ir ļoti svarīgs ekonomisks ietaupījums, ka segumu nav nepieciešams mainīt uzreiz visu, to var darīt tikai vienai pusei vai pat nomainīt atsevišķas loksnes, jo dažu modeļu lokšņu viļņojums sakrīt ar vecā azbesta šīfera vilni. Izvēloties fibrobetona segumu, loksnes var likt uz vecā latojuma, nav jāveido papildu ventilācija un jāliek pretkondensāta plēve. Loksnes ir viegli montēt – tām jāapgriež stūri, jāizurbj caurumi un jāpieskrūvē (nevis jānaglo), citādi, ēkas koka konstrukcijai nobīdoties, jumta loksnēs veidosies mikro-
plaisas. Skrūves speciāli veidotas tā, lai loksnes tiktu amortizētas, jumta konstrukcijām staigājot. Ja bezazbesta šīfera segums uzstādīts pareizi, pa to var droši staigāt un nepieciešamības gadījumā labot (kājās gan labāk uzvilkt apavus ar mīkstu zoli).

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Latvijā fibrocementa viļņotos jumta segumus var atrast pie vairākiem būvmateriālu tirgotājiem, piemēram, SIA “Viteko” piedāvā Polijā pēc skandināvu tehnoloģijas ražoto materālu “Cembrit”, SIA “Latroof” – Lietuvā ražoto “Eternit baltika”, bet “LeBen” – bezazbesta loksnes ECO-DACH (cements ar speciālu ekošķiedru armējumu). Lai jumta ieklāšanas process būtu vēl vienkāršāks, uzņēmumi piedāvā pasūtīt bezazbesta šīfera loksnes ar jau apgrieztiem stūriem un izurbtiem skrūvju caurumiem.

Izturīgās bezazbesta loksnes ražo no fibrobetona (cementu sajauc ar krītu un PVC šķiedru). Šis šīfera segums piemērots gan dzīvojamajām mājām, gan ražošanas ēkām, gan kūtīm (amonjaks, kas izdalās no dzīvnieku urīna, jebkuru citu jumta segumu bojā).

CITI ŠOBRĪD LASA

Loksnēm ir dažādi izmēri, viļņu profili un liela krāsu izvēle – brūnā, sarkanā, zaļā, zilā, melnā, pelēkā un baltā tonī, populāra ir ķieģeļu sarkanā un grafīta krāsa. Namu īpašnieki praktizē pirkt arī caurspīdīgas PVC loksnes, kuras, iestrādājot jumtā, ēkā iekļūst vairāk gaismas. Bezazbesta šīferis spēj uzņemt un iztvaikot lielu daudzumu mitruma – apmēram 20% no sava svara. Ja jumtam pareizi izveidota konstrukcija ar kori un karnīzēm, papildu ventilācija nav nepieciešama. Materiāls ir izturīgs un laika gaitā sevi apliecinājis. Piemēram, Jaunmār-upē, Mazcenu alejā, 2002. gadā uzliktajam “Cembrit” bezazbesta šīfera jumtam šo gadu laikā nav bijis vajadzīgs remonts, tā sarkanā krāsa joprojām ir koša.

Loksnes ir 1,15 metrus platas un dažāda garuma. “Kombinējot dažāda garuma loksnes, ir mazāk materiālu atgriezumu un mazākas izmaksas, piedevām jumts no maza izmēra loksnēm izskatās ļoti līdzīgs dakstiņu jumtam,” pārliecināts SIA “Vinteko” vadītājs Juris Ošāns.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.