Foto – Shutterstock

Pēc cik ilga laika, plānojot mazuli, jāsāk pārbaudīt auglību 0

Vairākus gadus lietoju hormonālo kontracepciju. Pārtraucu to darīt pirms septiņiem mēnešiem, jo vēlos mazuli, taču grūtniecība joprojām nav iestājusies. Vai tas varētu būt saistīts ar ilgstošu pretapaugļošanās līdzekļu lietošanu? ILVA OGRĒ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Ginekoloģe Maija Broša novērojusi, ka daudzas sievietes savu organismu uztver kā datoru, kuram, nospiežot pogu, uzreiz iestāsies grūtniecība, taču daba izvēlas mazuļa ieņemšanai piemērotāko laiku. Ja, pārtraucot lietot hormonālo kontracepciju, uzreiz iecerēts palikt stāvoklī, taču tas nenotiek, vainojama nevis pretapaugļošanās līdzekļu lietošana, bet stress.

– Ja augam ir nelabvēlīgi apstākļi, tas nomet ziedus vai augļus. Sievietei ir līdzīgi: ja hipofīze ražo stresa hormonus, ovulācija nenotiek, – salīdzina ārste. – Ja pāris saspringti plāno grūtniecību, tā var neiestāties, ko dēvē par psiholoģisko neauglību. Savukārt, kad adoptē bērnu, nereti piedzimst savējie, jo ir noņemts bloks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nereti gan sieviete, gan vīrietis veic daudzus izmeklējumus, lai noskaidrotu, kāpēc nav pieteicies mazulis, taču, kad dodas ceļojumā, kurā abi atslābst un atpūšas, sieviete paliek stāvoklī.

Par neauglību būtu jāsāk uztraukties ne agrāk kā pēc gada, ja dzimumdzīve notiek regulāri bez kontracepcijas lietošanas. Dabā pastāv noteiktas likumsakarības, kas nosaka mazuļa ieņemšanu. Ārste savā praksē novērojusi – ir mēneši, kad sievietes stājas grūtniecības uzskaitē cita pēc citas, taču pēc tam seko tukšāks periods.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.