“Negribi vakcinēties, nevakcinējas, bet tad neej arī sabiedrībā,” Circene atgādina, ka pie durvīm jau nevienam neklauvē un nespiež vakcinēties 359
Kā uzskata tiesībsargs valsts vakcinācijas pret kovida pienākumu izpildi nevar uzlikt tieši, to nevar realizēt piespiedu kārtā, bet var izveidot politiku, ka vakcinācija agri vai vēlu faktiski kļūst obligāta. Tā ir pareiza pieeja?
“Es arī uzskatu, ka piespiest nevar un nevajag nevienu cilvēku. Ja viņš negrib vakcinēties, viņš var nevakcinēties, bet tad viņš nevar iet sabiedrībā!” TV24 raidījumā Ingrīda Circene, MFD Veselības grupas galvenā ārste ginekoloģijā, veselības ministre (2003-2004,2011-2014).
Šobrīd arī epidemioloģiskās drošības likums nosaka to, ka sabiedrības drošība un labklājība ir saistīta ar epidemioloģisko drošību.
Valdība un Ministru kabinetam ir dota tāda iespēja noteikti grupas, kurām infekciju slimību gadījumā ir jābūt obligāti vakcinētām, ja viņas piedalās sabiedriski nozīmīgajā procesā.
“Ja šie cilvēki nepiedalās sabiedrības procesos un ir kategoriski pret vakcinēšanos, mums tiešām valstī neviens neiet pie durvīm, nesit un ar varu nevienu nevakcinē – tā nevajag darīt, es arī esmu pret to, bet mums ir jāsaprot, ka sabiedrībā kopumā nevakcinēts cilvēks ir bīstamāks nekā vakcinēts,” Circene skaidro.
Viņa iezīmē, ka šobrīd ir zināms, ka arī vakcinēts cilvēks var saslimt, ja ir smagas blakusslimības, var būt arī smagas kovida sekas, bet, ja tiek salīdzinātas drošības pakāpes, tad vakcinēts cilvēks ir drošāks.