Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Ieprogrammēto iespējams mainīt 0

Noslieci uz konkrētām slimībām ir iespējams prognozēt. Reizēm tikai ar ģenētisko analīžu palīdzību var noteikt precīzu diagnozi un izvēlēties atbilstošu ārstēšanu. Pagaidām tās visbiežāk izmanto onkoloģijā, taču kļūst arvien pieejamākas arī citu slimību agrīnā diagnosticēšanā un profilaksē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Smaržas, kuras tiek uzskatītas par bezgaumīgām. 5 aromāti, kurus veiksmīgas sievietes nekad neizvēlas
“Svešzemju vīrieši nāk ar ļoti atšķirīgu DNS komplektu.” Psihoterapeits Konstantinovs soctīklā spriež, kāpēc Latvijas sievietes steidz glābt bēgļus uz robežas 198
Veselam
Ārsts brīdina par 5 pazīmēm, kas var liecināt par bojātām aknām
Lasīt citas ziņas

“Zinot, ar ko slimojusi māte, tēvs, vecvecāki, ar ko sirgst brāļi, māsas, ārstam kļūst skaidrs, kam jāpievērš uzmanība. Ja pacients stāsta, ka daudzi radinieki ir cietuši no paaugstināta asinsspiediena, taču konsultācijas laikā tas ir normāls, citrreiz jāmēra atkārtoti, jo agrāk vai vēlāk tas var izpausties. Ja abiem vecākiem ir hipertensija, arī bērns piedzimst ar šādu risku, taču, par to zinot, slimību ir iespējams aizkavēt un atvieglot,” atzīst Guntis Bahs.

Ja pastāv nelāga iedzimtība, atliek veltīt lielākas pūles veselības saglabāšanai. Gadās, ka kāds, nododoties kaitīgiem paradumiem, nodzīvos līdz sirmam vecumam vesels kā rutks, taču tas nenozīmē, ka tā laimējas visiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Iedzimtība nav zvaigznēs ierakstīts liktenis. Ar to ir iespējams cīnīties, ko noteikti vajag darīt,” uzsver profesors Bahs. Nevajadzētu izaicināt likteni ar aplamu uzvedību, lai sev atvēlētā mūža laiku pavadītu, cik vien pilnvērtīgi iespējams.

Visu rakstu lasiet žurnāla “36,6 °C” 2016. gada aprīļa numurā!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.