Neglītas, tumšas poras – kā no tām tikt vaļā? 3
Man ir 28 gadi, āda kopumā nav problemātiska, taču traucē nesmukas, tumšas poras uz sejas, ko dēvē par melnajiem punktiem. Tos var mehāniski izspiest, bet pēc tam viss deguns un zods ir sarkans. Varbūt ir kādas citas metodes, kā no tiem tikt vaļā? ANDRA DOBELĒ
Paplašinātas poras visbiežāk redzamas cilvēkiem, kam ir taukaina vai jaukta tipa sejas āda. Melnie punkti koncentrējas uz deguna, pieres un zoda. Jauniem ļaudīm paplašinātas poras veidojas tāpēc, ka pārmērīgi izdalās tauki, tomēr ne vienmēr rodas iekaisums vai pinnes. Taču nereti paplašinātas poras mēdz būt arī tiem, kam ir sausa āda.
Sejas kopšanas speciāliste Baiba Arāja skaidro: – Paplašinātas poras var izraisīt gan hormonāli traucējumi, gan pārmantojamība. Iemesls var būt arī neatbilstīga, konkrētajam ādas tipam nepiemērota ikdienas krēma izvēle, nepareizs uzturs, stress, kaitīgi ieradumi, piemēram, alkohola lietošana un smēķēšana. Lai atrastu piemērotu kosmētikas līdzekli, vēlams konsultēties ar ādas kopšanas speciālistu. Jāatceras pirmais zelta likums – āda pēc garas dienas, kad uz tās sakrājušies putekļi, netīrumi un tauku kārtiņa, ļoti labi un pareizi jāattīra. Doties pie miera ar netīru sejas ādu ir lielākais posts, ko sieviete savai ādai var nodarīt.
Baiba Arāja iesaka dažas tautā zināmas receptes, kas palīdzēs pret aizsprostotām porām.
• No citrona izspiež 2 tējkarotes sulas un pievieno 1 tējkaroti dzeramās sodas. Visu rūpīgi samaisa un, kad izveidojusies viendabīga masa, to ar vieglām kustībām ierīvē ādā un atstāj 5–7 minūtes. Nomazgā ar siltu ūdeni. Procedūru var atkārtot 1–2 reizes nedēļā, kamēr tumšie punktiņi izzūd.
• 1 ēdamkaroti medus samaisa ar 1 ēdamkaroti citrona sulas. Klāj uz problemātiskajām vietām un ar mīkstu (!) zobu suku viegli iemasē ādā. Patur 10 minūtes un rūpīgi nomazgā ar siltu ūdeni. Procedūru atkārto 1–2 reizes nedēļā, kamēr tumšie punktiņi izzūd.