Nefrologs skaidro, kā mājas apstākļos mazināt diskomfortu, ko izraisa noslīdējusi niere 0

TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāda skatītāja vaicā: “Man ir noslīdējusi niere, dienas gaitā to jūtu. Ko darīt?” Uz šo jautājumu atbildēja nefrologs, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Māris Pļaviņš.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu 99
ASV, iespējams, izdarīs ko starptautiski negaidītu. Tās lemj par to, kam pieder Krima
7 pazīmes, ka tevī ir kaut kas no neandertālieša – no priekšrocībām līdz trūkumiem
Lasīt citas ziņas

“Mūsdienas uzskata, ka noslīdējusi niere nav bīstama slimība, tā neizraisa nopietnas sekas un neprasa īpašu medicīnisku iejaukšanos,” skaidroja ārsts. “Atsevišķos gadījumos nieres patiešām operē, piesien vai fiksē, taču tā jau ir ārkārtēja situācija. Atceros no saviem jaunības gadiem, ka šādas operācijas bija salīdzinoši bieži,” norāda Pļaviņš.

Pēc Pļaviņa teiktā, vislabākā palīdzība šādā gadījumā ir fiziskās aktivitātes, īpaši iegurņa muskulatūras nostiprināšanai. Viņš iesaka konsultēties ar fizioterapeitu, kurš var izstrādāt individuālu vingrojumu plānu. Tāpat ārsts minēja, ka var nedaudz pacelt gultas kājgali, kas var palīdzēt nieru pozīcijai.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vecos laikos slimnīcās bija speciāli kluči, ar kuriem varēja pacelt gultas galvgali vai kājgali,” piebilda nefrologs.

Lai arī noslīdējusi niere lielākoties nav nopietna problēma, ir ieteicams tai pievērst uzmanību īpaši tādos gadījumos, ja parādās stipras sāpes, urinēšanas traucējumi vai citi simptomi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.