Publicitātes foto

Nedēļas nogalē Tallinas ielas kvartālā notiks sienas gleznojuma atklāšanas svētki “Ieej citā dimensijā!” 1

Kā jau ziņots, Tallinas ielas kvartāls septembri ir izsludinājis par “Street Art mēnesi”, to piesakot ar vairākiem pasākumiem. 28. septembrī notiks pēdējais no tiem – jauna sienas gleznojuma atklāšanas svētki “Ieej citā dimensijā!”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Izdīdzis kā nepakļaušanās un dumpības bērns, “Street Art” jeb “ielu māksla” aizvien noteiktāk piesaka savu vietu gan urbānajās, gan kapitālisma teritorijās. Jau labu laiku daudzviet pasaulē notiek “Street Art” festivāli; pašvaldības un privātpersonas nevis steidzas aizkrāsot “aizķēpātās namu fasādes”, bet gan rīko konkursus un angažē “Street Art” māksliniekus dažādu vizuālu ideju īstenošanai uz savu ēku sienām.

Tallinas ielas kvartāla identitāte jau labu laiku nav iedomājama bez vizuālajā valodā runājošām plaknēm. Šobrīd kvartālā esošās namu fasādes var lepoties ar spilgtiem un atmiņā paliekošiem tēliem. Septembra laikā kvartāla “Street Art” kolekcija ir būtiski palielinājusies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sākot no šodienas, 23.septembra, 3D “Street Art” mākslinieks Viktors Splešs (Victor Splash) no Pēterburgas apgleznos vienu no Tallinas ielas kvartāla fasādē.

Pēc izglītības viņš ir arhitekts, taču plašākai publikai pazīstams kā grafiti mākslinieks. Pēdējos piecus gadus Viktors Splešs ir specializējies tieši 3D tehnikā, tajā īstenojot darbus dažādos “Street Art” festivālos gan Eiropā, gan ASV. 2014. un 2015. gadā bijis 3D festivālu uzvarētājs Vācijā. Pērnajā gadā interneta vietne “Street Art Today” viņu nominēja kā vienu no top māksliniekiem savā jomā.

Vairāk par viņu:

Pasākuma ietvaros notiks publiskā lekcija par “Street Art” vēsturi, nozīmīgākajiem trendiem, kā arī vietu mūsdienu sociālajos, kultūras un politikas kontekstos, to lasīs Mākslas akadēmijas absolvents, vizuālais mākslinieks Ēriks Caune.

“Savā daiļradē es uzsvaru lieku uz gleznošanu un illustrāciju,” viņš stāsta, “Ielu mākslas scēnā darbojos 10 gadus, pēdējos 5 gadus esmu vairāk pievērsies monumentālajiem ēku fasāžu gleznojumiem. lekcijas laikā rušināsimies graffiti un ielu mākslas (jā – un, nevis jeb) fenomenā, tā klātbūtni pilsētvidē un maķenīt iemetīsim aci vēsturē.”

Bet 28. septembrī Tallins ielas kvartālā viesosies Masha Era (Pēterburga) ar savu projektu “Non-Existence” – dzīvu muzikālo performanci, kurā audiālajai valodai ir tik pat liela nozīme kā vizuālajai – elektroritmi un videoinstalācija kopā veido vienu veselu.

Mašas Eras projekta “Non-Existence” elektroniskā mūzika ir iekustinājusi auditorijas tādos kulta klubos kā Solyanka, 16 tons, Shanti, Afisha, Picnic Festival, festivālos MIGZ, SyntekLab Maskavā, Berlīnē un citur Eiropā.

Reklāma
Reklāma

Masha Era ir spēlējusi mūzikas festivālos dažādās Eiropas pilsētās, rakstījusi mūziku filmām. 54. Venēcijas biennālē viņas radītā mūzika papildināja Romana Čerpaka Černobiļas katastrofai veltīto darbu.

Vēl pavisam nesen Berlīnē Maša Era spēlējās ar trīs dienu laikā Pēterburgā ierakstītām pilsētas skaņām, tās uzstāšanās laikā transformējot citās skaņu formās un ritmos.

Masha era dziesmas “Sportloto” videoklips:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.