Publicitātes foto

NEDĒĻAS FILMA: Lielās kāzas (Video) 0

Kinorepertuārs nereti darbojas arī kā visai precīzs kalendārs. Nav nepieciešams pat palūkoties laukā pa logu, lai noskaidrotu, kāds datums vai gadalaiks tuvojas – atliek tikai ieskatīties kinoafišā, vēlams, romantisko komēdiju sadaļā, un noskaidrot, vai tuvojas Ziemassvētki, Jaunais gads, Valentīna vai pirmā skolas diena. Džastina Zekhema komēdijas “Lielās kāzas” nonākšana aktuālajā repertuārā liecina, ka pienākusi vasara – laulību sezona.


Reklāma
Reklāma

 

“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
FOTO. Kā izskatās uzņēmēja Gavrilova 1,9 miljonus vērtā villa jūras krastā, ko “atņēmusi” banka?
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Lasīt citas ziņas

Stāstiņš, kas filmas pamatā, ir vecs kā pasaule. Kādas ģimenes namā uz jaunā pāra kāzām pulcējas virkne dažādu pušu radinieku, kas izmanto pasākumu par ieganstu atrisināt savas disfunkcionālās attiecības. Noslēpumi un meli pamazām nāk gaismā, notiek izskaidrošanās, kliegšana, pļaukāšana, līdz viss sagājis galīgā grīstē un ikviens dabūjis pēc nopelniem. Izcilākais un smieklīgākais šā žanra piemērs ir dāņa Tomasa Vinterberga “Dogmas 95” manifesta ietvaros veidotā filma “Svinības” (“Festen”, 1998), taču formālā ķēdīte kāzas – ģimene – katastrofa ir vienīgais, kas saista abas filmas.

{source}
<iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/SnD2EacXk0E” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

CITI ŠOBRĪD LASA

Režisors un scenārija autors Džastins Zekhems pirms filmas “Lielās kāzas” visai minimāli darbojies režijas lauciņā, par viņa karjeras lielāko sasniegumu uzskatāms scenārijs filmai “Pirms noliek karoti” (2007) ar Džeku Nikolsonu un Morganu Frīmenu. Tomēr “Lielajās kāzās”, iespējams, sapulcināts gada ievērojamākais aktieru ansamblis – no oskarotajiem Roberta de Niro, Sjūzenas Sarandonas, Daienas Kītones un Robina Viljamsa līdz jaunās paaudzes zvaigznēm Ketrīnai Haigelai, Amandai Saifridai, Benam Bārnsam un citiem. Aktieru izvēle, kā arī globāli universālā vasaras aktualitāte – precēšanās – nodrošina filmai milzīgu komercpotenciālu. Par spīti tam, filma pagaidām producentiem nesusi vien raizes par izgāšanos, jo kopš aprīļa, izrādot to ASV, tā arī nav izdevies atpelnīt pat divas trešdaļas no filmas ražošanā ieguldītajiem 35 miljoniem dolāru.

“Lielās kāzas” sižetiski ir pāris gadus vecas franču filmas “Mans brālis precas” rimeiks jeb pārcēlums amerikāņu vidē. Franču filma aplūkoja modernā laikmeta nespēju pārtulkot izkurtušās Eiropas vērtības un sadursmi ar Āzijas kultūru. “Lielajās kāzās” tas izvērties vien amerikāniskā ksenofobijas slavinājumā.

Filma kā lupatu deķis ar baltiem diegiem sastiķēta no komerciāli veiksmīgu filmu elementiem cerībā atkārtot to panākumus. Uz to norāda pat aktieru izvēle, kas faktiski spēlē tās pašas lomas, ko spēlējuši citur. Te tādēļ atkal sastapsim Amandu Saifridu kā jaunu labestīgu līgavu, kuras dēļ kādā namā ar idillisku ainavu ierodas kaudze traku radinieku (kā filmā “Mamma Mia”, 2008), Ketrīnu Haigelu, kas ar dramatisku izteiksmi sejā spiesta uzturēties kāzu epicentrā, pati netikdama pie precēšanās (kā citā kāzu filmā “27 kleitas”, 2008), Daienu Kītoni, kas nodarbojas ar apvītušu seksu tāpat kā pirms desmit gadiem ar Džeku Nikolsonu filmā “Labāk par vēlu nekā par vēlu” (2003), Robertu de Niro kā slikto tēti (kā kāzu filmā “Iepazīsties, mani vecāki”, 2000), bet Robins Viljamss, neveikli jokojot, mēģina kopēt Rovana Atkinsona komiskā mācītāja šarmu no kāzu filmu klasikas “Četras kāzas un vienas bēres” (1994). Neviens no šiem aktieriem pats savam tēlam netic un nejūt līdzi, tāpat kā netic un nejūt līdzi arī skatītāji.

 

UZZIŅA

“Lielās kāzas”/”The Big Wedding”

ASV, 2013.

Režisors: Džastins Zekhems

Lomās: Roberts de Niro, Ketrīna Haigela, Sjūzena Sarandona, Daiena Kītone, Amanda Saifrida, Robins Viljamss, Tofers Greiss, Bens Bārnss

Reklāma
Reklāma

“Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.