Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Anda Krauze

Nedarbojas Igauniju un Somiju savienojošais elektrokabelis “EstLink 2”, kādēļ varētu pieaugt elektrības cenas biržā 71

Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ pārtraukta elektropadeve pa Igauniju un Somiju savienojošo zemūdens kabeli “EstLink 2”, paziņoja abu valstu elektropārvades operatori.

Reklāma
Reklāma
8 indīgi augļi un dārzeņi, kas var radīt nopietnas veselības problēmas. Starp tiem arī tādi, ko mēs ēdam teju katru dienu
Veselam
Kādus vitamīnus nevajadzētu lietot kopā? Kombinācijas, kas kavē uzsūkšanos un var ietekmēt veselību
Putins ķeras pie pēdējā salmiņa! Tagad skolnieces var nopelnīt naudu jaunam telefonam, paliekot stāvoklī 3
Lasīt citas ziņas

Somijas elektropārvades tīklu operators “Fingrid” paziņoja, ka turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu, kas izraisīja Somijas un Igaunijas pārvades līnijas “EstLink 2” atslēgšanu no elektrotīkla naktī uz piektdienu.

“Fingrid” uzsvēra, ka pašreizējā informācija neliecina, ka darbības traucējumi būtu kādas ārējas ietekmes rezultāts, taču izmeklētājiem vēl jānoskaidro, kas izraisīja kļūmi.

CITI ŠOBRĪD LASA
Igaunijas elektropārvades tīklu operators “Elering” uzsvēra, ka elektroapgāde notikušā dēļ nav apdraudēta, tomēr varētu pieaugt elektrības cenas biržā.

Sestdien Igaunijā nedaudz pieauga elektrības biržas cena, tomēr “EstLink 2” apturēšanas ietekmi mazina tas, ka nedēļas nogalē tirgū ierasti ir mazāks elektrības patēriņš, turklāt citas ražošanas jaudas reģionā darbojas ierastajā ritmā un naktī uz svētdienu gaidāms spēcīgs vējš, kas veicinās vēja parku saražotās elektrības palielinājumu.

“Elering” valdes loceklis Erki Saps paziņoja, ka pagaidām nav zināms, vai kļūme ir uz zemes, pārveidotājstacijās vai jūras kabeļos.

“EstLink 2” atslēgums ir samazinājis elektroenerģijas pārvades jaudu starp Somiju un Igauniju par 650 megavatiem (MW).

Otrs Igauniju un Somiju savienojošais elektrokabelis “EstLink 1” strādā ierastajā režīmā.

Pirms desmit gadiem atklātā “EstLink 2” kopējais garums ir 170 km, no kuriem 145 km ir zemūdens kabeļi. “EstLink 1” darbību sāka 2006.gadā, bet 2035.gadā Igaunija un Somija plāno pabeigt kabeli “EstLink 3”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.