Vienošanos parakstīja arī “Saskaņas centra” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins, kaut arī vēl pusstundu pirms pasākuma saskaņieši apgalvoja, ka netaisās atbalstīt Āboltiņas piedāvāto vienošanos.
Vienošanos parakstīja arī “Saskaņas centra” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins, kaut arī vēl pusstundu pirms pasākuma saskaņieši apgalvoja, ka netaisās atbalstīt Āboltiņas piedāvāto vienošanos.
Foto – Dainis Bušmanis

Partijas paraksta vienošanos par Latvijas prezidentūras ES Padomē sagatavošanu 
 0

Visu Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvji, kā arī neatkarīgie deputāti vakar parakstīja vienošanos par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sagatavošanu un īstenošanu.

Reklāma
Reklāma
“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
FOTO. Kā izskatās uzņēmēja Gavrilova 1,9 miljonus vērtā villa jūras krastā, ko “atņēmusi” banka?
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Lasīt citas ziņas

Ideju par šādu politisko partiju vienošanos Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pauda jau šā gada pavasarī, bet tas sākotnēji tika uztverts kā pamiera piedāvājums. Patiesībā tekstā nemaz nav runas par to, ka opozīcijai un pozīcijai prezidentūras laikā vajadzētu beigt plēsties un sākt vienai pret otru izturēties ar īpašu cieņu, bet gan par vispārīgiem kopīgiem principiem prezidentūras sakarā. Tā, piemēram, deputāti apņemas prezidentūras pasākumus īstenot “efektīvi un solidāri” neatkarīgi no tā, vai viņi piederīgi pozīcijai vai opozīcijai. Tāpat parakstītāji apliecinājuši gatavību prezidentūras pasākumus, mērķus un vēlamos rezultātus apspriest publiski, piesaistot pašvaldības un nevalstisko organizāciju pārstāvjus.

“Prezidentūras laikā rīkojamo parlamentu komisiju sanāksmju saturiskā sagatavošana ir 11. Saeimas uzdevums,” teikts dokumentā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienošanās arī paredz, ka par svarīgu nākamās Saeimas komisiju veidošanas kritēriju atzīstama kompetence un spēja realizēt prezidentūras mērķus un vajadzības.

“Ar šo mēs apliecinām, ka ir jautājumi, kuros ir jāvar panākt vienošanos,” pirms dokumenta parakstīšanas teica tā iniciatore Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”). Viņa arī piebilda, ka šī nav unikāla ideja, kas radusies tikai Latvijā. Līdzīgu vienošanos pirms prezidentūras ES parakstījušas arī Lietuvas parlamenta partijas. Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica (Reformu partija) pat biedēja, ka bez šādas vienošanās parakstīšanas Latvija nespētu laikus sagatavoties 2015. gadā gaidāmajai prezidentūrai ES, nospraust prioritātes un sastādīt darba kārtību.

Lielākā daļa frakciju pret to īpaši neiebilda, izņemot “Saskaņas centra” pārstāvjus, kuri vēl neilgi pirms dokumenta parakstīšanas apgalvoja, ka tas viņiem neesot pieņemams. Savus iebildumus saskaņieši saistīja ar to, ka prezidentūras vadīšana būs nākamās Saeimas uzdevums, tādēļ pašreizējā parlamenta apņemšanās tai nebūs saistošas. Burtiski piecas minūtes pirms parakstīšanas “SC” savas domas mainīja un dokumentu tomēr parakstīja, jo viņu ieteiktie precizējumi esot iekļauti dokumentā. Tā gan vairāk izskatās pēc koķetēšanas un uzmanības pievēršanas, jo pēc būtības šāda vienošanās ir tikai simbolisks apliecinājums un nav juridiski saistoša arī pašreizējai Saeimai. Savu frakciju vārdā vienošanos parakstīja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”), Zanda Kalniņa-Lukaševica (Reformu partija), Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība), Augusts Brigmanis (ZZS) un Valērijs Agešins (“SC”). Tā saukto Olšteina sešnieku pārstāvēja Jānis Junkurs. Paredzēts, ka vienošanos parakstīs arī citi neatkarīgi deputāti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.