Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Sathit/SHUTTERSTOCK

Nebanku kreditētāji aicina ministriju izvērtēt līdzšinējo tirgus “pārregulāciju” 0

Vērtējot 2020. gadu nozarē, Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija uzskata, ka Ekonomikas ministrijai būtu jāveic pēdējo piecu gadu laikā pieņemto izmaiņu ietekmes izvērtējums gan uz nozari, gan uz finanšu pakalpojumu tirgu, gan arī uz piedāvājumu patērētājiem.

Reklāma
Reklāma

Visstingrāk regulētā nozare

Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Lasīt citas ziņas

“Nebanku kreditēšanas nozares regulējuma izmaiņas jau gadiem ir bijušas politiskajā darba kārtībā. Aizvadītajos gados ir noteikts regulējums vai ierobežojumi pilnīgi visiem darbības virzieniem.

Vairākkārt ir ierobežotas procentu likmes, noteiktas prasības klientu maksātspējas vērtēšanai un reklāmas praksei, noteiktas naudas atmazgāšanas novēršanas prasības, būtiski palielināta uzraudzības nodeva.

CITI ŠOBRĪD LASA

Diezgan droši var teikt, ka šī ir viena no visstingrāk regulētajām nozarēm uzņēmējdarbībā Latvijā, taču joprojām nav veikts visu šo izmaiņu izvērtējums, analizējot kopējo situāciju.

Tāpēc nozares uzņēmumi aicina Ekonomikas ministriju 2020. gadā sākt darbu pie visaptverošas patēriņa kreditēšanas nozares analīzes,” norāda Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Nepieciešams attīstības plāns

Nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi aicina Ekonomikas ministriju, kas ir nozares politikas plānotāja, izstrādāt vidēja termiņa attīstības plānu, kas ļautu uzņēmumiem plānot savu darbu trīs līdz piecu gadu perspektīvā.

“Mēs redzam, ka samazinās no jauna izsniegto kredītu apjoms, darbību izbeidz nozares uzņēmumi.

Tirgus “pārregulācija” ir visprecīzākais apzīmējums esošajai situācijai.

Iepriekš pieņemtā politika ne vien ir samazinājusi konkurenci finanšu pakalpojumu tirgū, bet arī radījusi situāciju, kad tirgū vairs nav pieejami nelieli kredīti uz īsiem termiņiem, un no tā visvairāk cieš patērētāji,” skaidro asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Uzziņa:

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas Latvijas iedzīvotājiem sniedz finanšu pakalpojumus.

Asociācijas misija ir veidot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē patērētāji un tirgu uzraugošās institūcijas, vienlaikus respektējot alternatīvo finanšu pakalpojumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.