Publicitātes foto

Neaizvietojams matrača un virsmatrača duets tiem, kas tiecas pēc kvalitatīva miega 0

Kvalitatīvs miegs – vairāku jau zināmu un dzirdētu komponentu kopums. Perfekta un rāma atpūta, komfortabls, veselīgs miegs – skan iedvesmojoši, vai ne? Svarīgi, ka to varam sasniegt pavisam vienkāršos un izskaidrojamos veidos. Tomēr, ja šīs miera pilnās sajūtas pēc nakts nevarat attiecināt uz sevi, ir pienācis laiks aizdomāties, ar ko sākt pārmaiņas. Komforta meistari, pirmkārt, iesaka pievērst uzmanību tam, uz kā pavadāt visu nakti, jo varbūt jums trūkst kvalitatīva matrača vai virsmatrača. Šajā rakstā tiks sniegti noderīgi padomi, kā atbilstošs miega pamats pozitīvi var ietekmēt gan fizisko, gan garīgo veselību.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Mūžīgā dilemma, kādu matraci izvēlēties – cietu vai mīkstu?

Mēs visi esam atšķirīgi, un atkarībā no individuālās ķermeņa uzbūves, darba specifikas, dzīvesveida un ķermenī uzkrātās spriedzes katram nepieciešami individuāli lēmumi, kas palīdzēs atslābināties. Vieniem patīk cietāki, atbalstu sniedzoši matrači, citiem atkal – mākoņu mīkstuma pamats, kurā ieslīkst viss ķermenis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kurš variants būs pareizākais? Uz šo jautājumu, pirmkārt, jāatbild jūsu ķermenim. Konkrētas cietības pamats, kas sniedz vēlamo komfortu ķermenim, arī ir pareizā atbilde uz jautājumu, kura būs piemērotākā izvēle. Uz matrača ir jāpaguļ un jāsajūt, kā ķermenis un mugura jūtas. Tas palīdzēs identificēt, kurš matracis jums būs vispiemērotākais.

Fizioterapeiti iesaka izvēlēties matračus ar speciālām anatomiskajām zonām, kuras atbalsta mugurkaulu visas nakts garumā. Šādiem matračiem ir īpašas plecus atbalstošas zonas, kas sniedz papildu komfortu. Atlikusī, cietākā matrača daļa noturēs mugurkaulu stabilā pozīcijā un sniegs nepieciešamo atbalstu. Kas notiek gadījumā, ja jūsu otrās pusītes vajadzības ir pretējas jūsējām? Nebūt nav jāguļ atsevišķās istabās. Radoši un pieredzējuši matraču ražotāji piedāvā universālus lēmumus, kas vienā matracī spēj apvienot dažādas vajadzības un funkcijas. Iedomājieties, vienā pusē mīksts pamats, bet otrā – ciets. Tā tiek sniegta iespēja abiem partneriem izbaudīt komfortablu miegu.

Virsmatracis – glābšanas riņķis dažādās dzīves situācijās

Ja guļat uz izvelkamā dīvāna vai gultas, kam ir izgulētas zonas, jums lieliski palīdzēs virsmatracis. Virsmatracis ir plāns matracis, visbiežāk no viskoelastīga materiāla. Tas lieliski pielāgojas ķermeņa formām, izlīdzina nelīdzenumus un padara guļamzonu mīkstāku. Ja pašlaik nevarat atļauties iegādāties jaunu matraci, taču ik nakti nevēlaties pamosties gultas bedrē vai dīvāna spraugā – virsmatracis ir ideāls risinājums, lai novērstu šādu situāciju. Virsmatraci ieteicams izvēlēties ne zemāku par 3 cm, tam vajadzētu būt izgatavotam no kvalitatīva, gaisa caurlaidīga un, ja nepieciešams, antialerģiska materiāla.

Ja esat apmierināti ar veco matraci, bet pie jums bieži viesojas draugi un tuvinieki – virsmatracis jebkuru dīvānu pārvērtīs par lielisku gultas vietu jūsu ciemiņiem. Tas lieliski noderēs arī izbraukumos, jo to bez piepūles iespējams kompakti sapakot un transportēt, lai kur arī jūs dotos – uz vasarnīcu vai izbraucienu dabā, kvalitatīvs miegs būs jums uzticams kompanjons.

Reklāma
Reklāma

Tomēr, ja vēlaties šo kvalitatīvā miega vēstnesi izmantot ik dienas uz savas gultas, kārtīgi izmēriet esošo pamatu, jo virsmatracis nedrīkst būt ne par mazu, ne par lielu. Viens no populārākajiem izmēriem ir virsmatracis 140×200 cm, bieži sastopami arī 160×200 cm vai 180×200 cm izmēru virsmatrači, kas domāti diviem. Biežākie vienguļamo virsmatraču izmēri ir 90×200 cm un 80×200 cm. Izvēlieties jums piemērotāko virsmatraci atbilstoši esošās gultas izmēram un savām vajadzībām – ja esat iecienījuši gulēt plaši un nakts laikā daudz vārtāties, jūsu partneris būs pateicīgs par platāku matraci vai virsmatraci.

Vai spilveni var atrisināt to, ko nespēj matrači un virsmatrači?

Protams, ka matrači un virsmatrači sniedz konkrētu devumu veselībai, tomēr tie nevar paveikt spilvena funkciju. Ja turpināt gulēt uz ķermenim nepiemērota spilvena, līdz šim mokošās kakla sāpes nekur nepazudīs. Miega laikā jābūt atbalstītam ne tikai mugurkaulam, bet arī kaklam. Pretējā gadījumā sajutīsiet spiedienu kakla un plecu zonā, būsiet noguruši un saspringti.

Dienas laikā uzkrātā spriedze ilgtermiņā var novest pie nopietnām veselības problēmām. Ortopēdiskie spilveni palīdz atrisināt šīs problēmas, jo pielāgojas ķermeņa izliekumiem un pieguļ kaklam, tāpēc muskuļi var droši atslābināties. Kaklam jābūt atbalstītam, savukārt pleciem jāguļ uz matrača. Ja gulēsiet uz pārāk liela spilvena, jūsu galva un pleci arī atradīsies uz tā, kā rezultātā mugurkauls ieņems nepiemērotu pozīciju.

Vēl viena lielu spilvenu problēma ir sekojoša: cilvēki mēs gulēt tikai uz tā malas, daļēji uz malas, daļēji uz matrača. Pārāk augsts spilvens savukārt var neatbrīvot no spriedzes kakla zonā.

Pievērsiet uzmanību, ka iespējams izvēlēties arī spilvenus ar regulējamu augstumu. Tas padara spilvenus universālākus. Šī ir laba izvēle, ja vēl nezināt kas tieši ir vajadzīgs jūsu ķermenim. Jau pēc dažām naktīm varēsiet pielāgot spilvena augstumu atbilstoši savām vajadzībām.

Izmaiņām guļamistabā jāsākas mirklī, ja miega laikā piedzīvojat nepatīkamas sajūtas, ko izraisa nepiemērota ķermeņa pozīcija. Tomēr ieteicams rīkoties savlaicīgi, apsteidzot šos signālus. Mūsu miegs ir ļoti svarīgs un nepieciešams, tāpēc par tā kvalitāti ir attiecīgi jārūpējas. Tieši tāpēc atbilstošs matracis vai virsmatracis un spilvens ir nozīmīgas kvalitatīva miega sastāvdaļas, kas nekavējoties var palīdzēt jums rast atbildes, tiecoties pēc možākas ikdienas.