VIDEO. Neaizmirstams brīdis! Mārtiņa Seska emocijas pēc vēsturiskas uzvaras vienā no WRC ātrumposmiem 25

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis piektdien Tukumā Pasaules rallija čempionāta (WRC) astotā posma trešajā ātrumposmā izcīnīja pirmo vietu un kopvērtējumā pakāpās uz otro pozīciju.

Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko tu attēlā ieraudzīji pirmo, un atklāj savas visslēptākās vēlmes

Dienas garāko ātrumposmu (27,56 kilometri) Seska ekipāža (“Ford Puma”) veica 13 minūtēs un 40 sekundēs.

Soms Kalle Rovanpere (“Toyota GR Yaris”) zaudēja Latvijas ekipāžai 1,6 sekundes, bet trešais bija igaunis Ots Tenaks (“Hyundai i20”) atpalika 3,5 sekundes un noslēdza pirmo trijnieku.

Mārtiņa Seska emocijas runā vairāk par vārdiem. “Tas ir brīnišķīgi,” viņš norāda.

Savukārt pēc sešiem ātrumposmiem Mārtiņš Sesks saglabājis 2. vietu. 27,56 kilometrus garo ātrumposmu visātrāk veica soms Kalle Rovanpere (“Toyota GR Yaris”), kurš finišēja 13 minūtēs un 27,5 sekundēs.

Sesks (“Ford Puma”) viņam zaudēja 3,5 sekundes, ieņemot otro vietu, bet trešais 0,1 sekundi aiz Seska bija francūzis Sebastjans Ožjē (“Toyota GR Yaris”)

Pārējās Latvijas ekipāžas, kas cīnās WRC2 klasē, Artūrs Priednieks/Jānis Kirkovalds un Matīss Mežaks/Arnis Ronis kopējā ātrumposma vērtējumā ieņēma attiecīgi 30. un 38.vietu 38 ekipāžu konkurencē.

Pēc sešiem ātrumposmiem līderpozīcijas saglabā Rovanpere, kurš par 7,2 sekundēm apsteidz Sesku, bet trešajā pozīcijā, līderim zaudējot 10,9 sekundes, atrodas Ožjē.

Vēsturē pirmais WRC posms Latvijā aptvers teritoriju no Liepājas līdz Rīgai, ātrumposmiem norisinoties arī Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā.

Sezonas turpinājumā norisināsies posmi Somijā, Grieķijā, Čīlē, Vācijā un Japānā.

Pērn par divkārtēju pasaules čempionu kļuva Somijas autosportists Kalle Rovanpere, kurš titulu nodrošināja vienu posmu pirms sezonas beigām. Latvijas eksčempions Rovanpere šogad nestartē visos WRC posmos.