Ne tikai Eiropā. Nu arī Dienvidkoreju pārņēmušas blaktis – cilvēkiem bail gulēt un iziet no mājām 94
Blakšu invāzija sasniegusi nu arī Dienvidkoreju. Varas iestādes koordinēti strādā, lai to ierobežotu. Šīs likstas ir izraisījušas bažas visā valstī. Vietējie mediji ziņo par vismaz 17 uzliesmojumiem galvaspilsētā Seulā, Pusanā un Inčonā, par to raksta bbc.com.
Seula ir atvēlējusi 500 miljonus vonu (383 000 USD) un izveidojusi speciālu darba grupu cīņai pret blaktīm.
Jau ziņojām, ka pirms Dienvidkorejas blaktis ir novērotas arī Francijā un Lielbritānijā, izraisot paniku sabiedrībā.
Par blakšu invāziju Dienvidkorejā pirmoreiz tika ziņots septembrī, universitātē Tegu pilsētā dienvidrietumos. Vēlāk tika ziņots par šiem asinssūcējiem-kukaiņiem tūristu mītnēs un publiskajā pirtī.
Dienvidkorejieši šobrīd atturas pat no kinoteātru un sabiedriskā transporta izmantošanas, baidoties no blaktīm, ka tās mitinās šo
vietu mīkstajos krēslos.
Cilvēki Seulā pulcējas sabiedrības veselības centros, lūdzot pārbaudīt kukaiņu kodumus un meklējot padomu par pasākumiem, kas viņiem būtu jāveic, lai tos iznīcinātu.
Pirms šī uzliesmojuma tika uzskatīts, ka Dienvidkoreja pēc valsts mēroga blakšu iznīcināšanas kampaņas 1960. gados ir iznīcinājusi visas blaktis.
Kamēr blaktis nepārnēsā slimības, to kodumi var izraisīt intensīvu niezi. Kasīšanās, lai mazinātu niezi, savukārt var radīt brūces, kas var izraisīt infekcijas vai rētas.
Ir zināms, ka šie kaitēkļi, kas bieži vien mīt gultās un dažādās mājokļa spraugās, rada emocionālu stresu. Tie, kas dzīvo ar blaktīm, jūtas satraukti un baidās pat gulēt.
Seulas metropoles vadībai ir plānots pārbaudīt aptuveni 3200 sabiedrisko objektu, tostarp viesnīcas un pirtis, lai novērtētu to sanitāros apstākļus. Valdība tiksies arī ar privātiem ekspertiem, lai apspriestu labāko praksi blakšu apkarošanā.
Seula plāno regulāri tvaicēt auduma sēdekļus visos pilsētas metro un aizstāt auduma sēdekļus ar citiem materiāliem.
Iestāžu nesenie ieteikumi lietot noteikta veida pesticīdus pret blaktīm ir izraisījuši domstarpības, jo jaunākajos pētījumos tie atzīti par neefektīviem, ziņo Dienvidkorejas nacionālais laikraksts JoongAng Daily.