Foto – Jānis Lerhis un no RSU Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta krājumiem

Aristokrātiskas manieres, asa mēle 7


A. Kirhenšteina raksturs bijis pretrunīgs. Vairākos avotos un laikabiedru atmiņās uzsvērtas profesora aristokrātiskās manieres – kaut dzimis muižas kalpa ģimenē (tēvs gan vēlāk kļuva par kroga nomnieku), izglītojoties un strādājot ārzemēs, profesors bija ne tikai uzkrājis zināšanas un izkopis prātu, bet arī apguvis smalku, galantu uzvešanos. Citviet minēts, ka profesors spējis izteikties arī diezgan prasti.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

A. Kirhenšteins bijis neaprēķināma rakstura. Nav varēts iepriekš paredzēt, ko no viņa sagaidīt, kā viņš katrā situācijā reaģēs. Zinātņu akadēmijas sēdēs profesoram bijis grūti nosēdēt klusām – bieži no viņa puses nāca dažādas replikas un izsaucieni, piezīmes un jautājumi.

Profesors Stradiņš uzskata, ka A. Kirhenšteinam bijuši vairāki kompleksi. Pirmkārt, balss dēļ. A. Kirhenšteinam tautā bija iesauka “Sudraba rīkle”. Savulaik pārslimotas balsenes tuberkulozes dēļ viņš runāja spalgā balsī un, runājot pa tālruni, profesoru varēja noturēt par sievieti. Sabiedrībā baumoja, ka kādas operācijas laikā viņa balsenē ievietota kāda sudraba detaļa, lai uzlabotu balss tembru. Reiz kāds A. Kirhenšteinam vaicājis, vai tad viņš rupjāk nevarot parunāt. “Varu gan. Ej dirst!” atcirtis profesors.

CITI ŠOBRĪD LASA
Otrkārt, viņš bijis ļoti sīks. Ne tik daudz īss, cik smalki veidots un tievs. Par viņu smējušies, ka A. Kirhenšteins Maskavā tiekot izrādīts kā pierādījums tam, ka te cilvēki līdz sarkanās armijas ienākšanai cietuši badu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.