“Nav jau tā, ka es izeju no vakcinācijas kabineta un uzreiz esmu aizsargāts,” infektoloģe skaidro, vai gripas epidēmijas laikā drīkst vakcinēties 59

Strauji pieaugot gripas izplatībai, arvien aktuālāks kļuvis jautājums par to, vai gripas epidēmijas laikā drīkst vakcinēties pret gripu.

Reklāma
Reklāma
“Tikai klusē” – Zalužnijs atklāj, ka viena no NATO dalībvalstīm lūgusi slēpt informāciju par Krievijas droniem tās teritorijā
Kokteilis
Trampa pavāri “tiek izdancināti godam”. Baltā nama virtuves aizkulises un ko labprāt iekož ASV prezidents
TV24
“Tie bērni, kas negrib bērnus, ir mūsu bērni!” Rubenis nosauc patieso demogrāfijas krīzes iemeslu – un tā nav nauda
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” RSU profesore, RAKUS stacionāra “Latvijas infektoloģijas centrs” galvenā ārste Baiba Rozentāle norāda: “Ja cilvēks ir saslimis un ir aizdomas par gripu, tad nevajag vakcinēties. Tad ir jāuzsāk tūlītēja pretvīrusu terapija, jo ir tā laime, ka pret gripas vīrusu ir preparāts – ambulatorisks preparāts jau vairāk nekā 20 gadus – “Oseltamivīrs”, kurš ir jāsāk lietot pirmajā, vēlākais otrajā slimības dienā. Tāpēc, ka, lai tas vīruss nevar savairoties, viņu iznīcina, un tā rezultātā klīniskā aina nevar attīstīties.”

Rozentāle norāda, ka gripas epidēmijas laikā vakcinēties drīkst, taču ir jāatceras, ka vakcinācijas inkubācijas periods jeb laika posms kurā imūnsistēma izstrādā antivielas, ir no septiņām, dažos gadījumos līdz pat 14 dienām: “Epidēmijas laikā vakcinēties var, bet jāatceras, ka nav jau tā, ka es izeju no vakcinācijas kabineta un uzreiz esmu aizsargāts. Vajag septiņas, desmit, bet varbūt imūnkropromitētiem pat 14 dienas, kamēr izveidojas antivielas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.