Foto: SCANPIX/AFP/LETA

“Huawei”: Gan sabiedrībā, gan uzņēmēju vidū kopumā vēl nav pilnīgas izpratnes par 5G sniegtajām iespējām 1

Lai arī Latvijas uzņēmēji ir sākuši pētīt, kādas jaunas iespējas spēj sniegt 5G tehnoloģija, taču arī uzņēmēju vidū, tāpat kā sabiedrībā, kopumā joprojām vēl nav pilnīgas izpratnes par 5G sniegtajām iespējām, aģentūrai LETA sacīja “Huawei Technologies” vadītājs Baltijā Rikijs Čens.

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Viņš stāstīja, ka Covid-19 izraisītā situācija ir likusi paātrināt “Huawei” ikdienas digitalizācijas procesus. Veselības apsvērumi sabiedrībai bija stimuls apgūt jaunus digitālos ieradumus – attālināti organizēt darba procesu, mācības un kultūras pasākumu apmeklējumus. “Huawei” pandēmijas apstākļos iemācījās digitālajā vidē komunicēt ne tikai ar saviem tuvajiem cilvēkiem, bet arī ar valsts iestādēm un uzņēmumiem.

Čens norādīja, ka aizvien vairāk iedzīvotāji sāk lietot dažādas lietotnes, strauji pieaugusi arī attālinātās iepirkšanās popularitāte. Tādējādi cilvēki Latvijā daudz plašāk sākuši lietot tehnoloģijas un sabiedrībā arī tiek veicināta izpratne par tām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan aizvien netrūkst sazvērestības teoriju piekritēju, sabiedrība kļūst aizvien atvērtāka jauno tehnoloģiju sniegtajām iespējām, Latvijas iedzīvotāji apgūst jaunas prasmes, kas ļauj daudzus ikdienišķos procesus paveikt ātrāk, neizejot no mājām – tas ir – tos digitalizēt.

“Jau iegūtās iemaņas noteikti atvieglos arī 5G sniegto iespēju apguvi un to pielietošanu brīdī, kad šis tīkls Latvijā būs pieejams plašākai lietošanai,” piebilda Čens.

Kā skaidroja “Huawei Technologies” vadītājs Baltijā, 5G ieviešanas brīdī konkurētspējīgākie noteikti būs tie uzņēmumi, kuri būs veikuši “mājas darbu” un savlaicīgi būs gatavojušies jauno iespēju izmantošanai. Viņš norādīja, ka uzņēmuma 5G stratēģijas plānošanas atlikšana uz laiku, kad tas jau būs plaši pieejams, nav labākā idejas – noteikti visvairāk iegūs tie, kas pirmie izmantos šo tīklu sniegtās iespējas.

“Alegoriski šo situāciju var salīdzināt ar dalībām Olimpiskajās spēlēs – sportists pēc starta signāla nepiesakās pie trenera, nesāk meklēt sporta tērpu. Nē, sportists pēc starta signāla skrien – viņš gatavojies, pavadījis daudz laika treniņos, izstrādājis stratēģiju, zina, kas jādara. Šādi tiek izcīnītas medaļas. Līdzīgi notiek arī uzņēmējdarbībā – tie, kas būs gatavojušies, noteikti baudīs gan savu pūļu augļus, gan arī sabiedrības atzinību,” atzina Čens.

Viņš sacīja, ka Latvija jau sen par savu mērķi ir izvirzījusi kļūšanu par 5G lielvalsti. Ir veikti “mājas darbi”, ir nepieciešamā infrastruktūra, tāpēc patlaban atliek pieņemt pareizos lēmumus un dot iespēju vietējiem uzņēmumiem konkurēt pasaules tirgū. “Jau šobrīd skaidrs, ka 5G ievērojami izmainīs ražošanas procesu, arī loģistiku, sakarus. Tiks veidotas gudrās pilsētas, mainīsies arī mūsu ikdienas paradumi,” norādīja Čens.

Reklāma
Reklāma

Pēc “Huawei Technologies” vadītāja Baltijā sacītā, ikdienas patērētājs 5G ietekmi uz savu dzīvi visvairāk izjutīs caur uzņēmumu sniegto pakalpojumu un produktu prizmu. Ar 5G ieviešanu Latvijā būs plašākas iespējas sākt realizēt viedpilsētu risinājumus, kas būtiski mainīs cilvēku ikdienas dzīvi pilsētās.

Piemēram, viedie sensori, izvietoti dažādās pilsētas vietās, uzraudzīs gaisa kvalitāti un noteiks piesārņojuma avotus, novērsīs sastrēgumus uz ielām, veiks pilsētas elektrības patēriņa monitoringu un enerģijas taupīšanu. Tāpat 5G ļaus strauji attīstīt “gudro mašīnu” segmentam, kā arī iedzīvotājiem būs iespēja izmantot 5G tīklu arī tiešā veidā – viedtālruņi un datori tam jau ir gatavi un pieejami.

Jautāts, kāpēc 5G ieviešana notiek tik smagnēji lēni, Čens skaidroja, ka 5G tīklu izveidi ietekmē daudzi sarežģīti faktori. Pirmkārt, šāda tīkla ieviešana ikvienā valstī ir diezgan dārgs process. Ievērojamas izmaksas rada ne tikai tīkla iekārtu iegāde un uzstādīšana, bet arī uzņēmumu darbības pielāgošana jauno iespēju izmantošanai saistās ar ievērojamām investīcijām, tāpēc saprotams, ka process norit lēni un pārdomāti. Otrkārt, liela nozīme ir juridisko jautājumu sakārtošanai – valstī jāpieņem jauni likumi un jāveic grozījumi jau esošajos.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Huawei Technologies” pērn strādāja ar 32,73 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa palielinājās par 21% un bija 1,12 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 2005.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 85 372 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētā kompānija “Huawei Technologies Cooperatief”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.