Igors Vatoļins: “Loģiski būtu – ja tu gribi būt valdībā, tad vajag parādīt labas prakses piemēru Rīgas domē, atdodot vienu vai dažas komitejas opozīcijas pārstāvjiem. Un pēc tam jau prasīt – kāpēc neņemat mūs valdībā?”
Igors Vatoļins: “Loģiski būtu – ja tu gribi būt valdībā, tad vajag parādīt labas prakses piemēru Rīgas domē, atdodot vienu vai dažas komitejas opozīcijas pārstāvjiem. Un pēc tam jau prasīt – kāpēc neņemat mūs valdībā?”
Foto – Karīna Miezāja

Nav informatīvā kara, ir partizānu darbība. Saruna ar publicistu Igoru Vatoļinu 31

Ko domā krievi Latvijā, par kādām vērtībām viņi gatavi iestāties – par to kustības “Eiropas krievu iniciatīva” veidotāju, žurnālistu un sabiedrisko darbinieku Igoru Vatoļinu izvaicāja Voldemārs Krustiņš un Dace Kokareviča.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

V. Krustiņš: – Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu iznākumu?

I. Vatoļins: – Tāpat kā iepriekš Eiroparlamenta vēlēšanās, arī šajās viens no dalībniekiem bija Vladimirs Putins. Maijā EP vēlēšanās viņš palīdzēja “Vienotībai” dabūt daudz vietu, un Tatjanai Ždanokai atjaunot savu mandātu Eiropas Parlamentā. Šoreiz palīdzēja vairāk “Vienotībai”, jo konsolidēja latviski runājošo elektorātu, un vēlētāji nobalsoja par “Vienotību”, Nacionālo apvienību un zemniekiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Kā tad ar Tatjanas Ždanokas klientūru?

– Tur ir mīkla. Jo skaidrs, ka daļa krievvalodīgo nebalsoja ne par vienu. Ja atrēķināsim tos, kuri no valsts aizbraukuši, tik un tā paliek diezgan prāvs procents kaut kur “pazudušo”. Ikdienas iztikas pelnīšanā iegrimušie cilvēki nebalsoja ne par “Saskaņu”, ne par Tatjanu Arkadjevnu un netic vairs nevienam.
Pulka ir aizbraukuši no Latvijas prom – dažiem ir enerģija un izpratne, kurp doties, bet citiem nav pat tādas. Tas ir bēdīgs secinājums.

– Vai tas būtu mirkļa noskaņojums vai tendence?

– Tā diemžēl ir stabila tendence. Kādu laiku to varēja nepamanīt, pat ignorēt, norakstīt uz kādiem vispārējiem procesiem – ka cilvēki vienotā Eiropā brauc dažādos virzienos utt. Taču pašreiz tas ir visnopietnākais izaicinājums, kuru politiķi apzinās gan, taču ar to būtu arī jānodarbojas, Mihaila Žvaņecka vārdiem sakot, jānodarbojas nevis ar pelējuma, bet mitruma novēršanu.

– Saprotams, ka lēmumu par aizbraukšanu izraisa ģimenes materiālie apstākļi, taču diez vai uz to mudina sociālie un politiskie apstākļi.

– Arī tie. Jo cilvēki, domājot par savu un bērnu nākotni, raugās, kāds ir pensiju un sociālo pabalstu līmenis, un skaidrs, ka t. s. vecajās Eiropas zemēs tas ir krietni augstāks.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.