FOTO: No “Latvijas Mediji” arhīva

Rožu lapu tumšplankumainība 0

Pēdējos gados izplatītākā rožu slimība, ko ierosina sēne Marssonina rosea, visbiežāk ieraugāma vasaras vidū vai nedaudz vēlāk. Slimībai patīk vēsas naktis pēc lietusgāzēm, šādos apstākļos tā izplatās īpaši postoši. Pazīmes: uz rožu zaļajām lapām parādās ieapaļi, reizēm zvaigžņveida brūni vai melni plankumi, lapas sāk dzeltēt. Spēcīgas inficēšanās gadījumā tādi atrodami arī uz jaunajiem dzinumiem. Lapas priekšlaikus nobirst. Tuvojoties rudenim, kailie rožu dzinumi no jauna sāk plaukt, taču jūtas novājināti. Ziemā roze būs jutīgāka pret salu, bet nākamajā sezonā vājāk ziedēs. Slimībai parādoties, jāsavāc visas inficētās lapas un jāiznīcina. Atlikušajā sezonā regulāri jāmēslo rožu krūmi ar kāliju bagātīgi saturošu mēslojumu, rūpīgi jāmulčē augsnes virskārta.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Lasīt citas ziņas

Apkaro: no rīta, kad lapas klāj rasa, apputina ar koka pelniem. Rudenī pēc lapu nobiršanas un agri pavasarī pirms lapu plaukšanas miglo ar 2% Bordo šķīdumu. No 3. klases fungicīdiem vari lietot Previcur Energy vai Infinito, bet no 2. klases – Amistar 250, arī Champion. Ja slimība atkārtojas ik gadu, svarīgi vasaras sākumā veikt profilaktisku miglošanu ar kādu no iepriekš minētajiem šķīdumiem.

No tautas līdzekļiem lieto kosu vai nātru uzlējumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.