Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.
Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.
Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/LETA

Nausēda: Incidenti ar Krievijas droniem Baltijas valstīs var atkārtoties 24

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda ceturtdien vizītes laikā Ukrainā brīdināja, ka gadījumi, kad Krievijas droni pārkāpj Baltijas valstu gaisa telpu, var atkārtoties, un aicināja NATO sagatavoties, lai tos varētu notriekt.

Reklāma
Reklāma
Vērsis – “Lexus”, Lauva – “Lamborghini”: kurš auto ir piemērots jūsu Zodiaka zīmei 1
“Viņš vēlējās slēpt sastrādātās blēņas.” Valsts policija informē, ka bērns, situāciju ar it kā notikušo nolaupīšanas mēģinājumu Dobeles pusē, izdomājis… 66
Risks ir viens no vislielākajiem: jau tuvākajos mēnešos Krievijā var notikt neiedomājamākais 56
Lasīt citas ziņas

“Šādi incidenti nākotnē var atkārtoties, un mums jābūt gataviem,” Nausēda sacīja Kijivā kopīgā preses konferencē ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

“Pašlaik runa ir ne tikai par dronu vai citu objektu, kas lido virs Lietuvas teritorijas, atklāšanu, bet arī par procedūrām un iespējām šādus objektus notriekt,” viņš teica.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lietuvas prezidents sacīja, ka incidents Latvijā vēlreiz apliecina nepieciešamību NATO gaisa telpas patrulēšanas funkcijas Baltijas valstīs pārveidot par pretgaisa aizsardzību un paātrināt alianses rotācijas gaisa aizsardzības modeļa īstenošanu.

Pašlaik Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā sabiedroto iznīcinātāji galvenokārt pilda patrulēšanas funkcijas un pavada Krievijas militārās lidmašīnas, kas lido virs Baltijas jūras, pārkāpjot starptautiskos lidojumu noteikumus.

Pagājušajā gadā NATO samitā Viļņā tika panākta vienošanās par Baltijas valstu gaisa telpas pretgaisa aizsardzības rotācijas modeli.

Kā ziņots, 7.septembrī Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā nokrita Krievijas “Shahed” tipa drons. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki situāciju monitorējuši, taču netika pieņemts lēmums nedz šo dronu notriekt, nedz pacelt gaisā Latvijā dežurējošos NATO iznīcinātājus, kas izpelnījies daļas sabiedrības kritiku. Kad drons nokrita, deaktivizēta tā kaujas galviņa, kas sākotnēji nebija eksplodējusi.

Pēc notikušā Aizsardzības ministrija sākusi konsultācijas ar sabiedrotajiem, kas pēdējā laikā saskārušies ar līdzīgiem incidentiem. Tāpat tiek iniciētas plašākas konsultācijas, lai kopā ar NATO sabiedrotajiem meklētu kolektīvus risinājumus. Aizsardzības resorā arī sāktas izvērtēšana par atbildīgo personu rīcību incidenta laikā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.