Nauris Puntulis: Koncertzāle ir sanitārais minimums, kas nepieciešams jebkurai sevi cienošai valstij 63

TV24 raidījumā “Preses klubs” izvērtās diskusija par Rīgas filharmonijas būvniecības ieceri.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Veselam
atbrīvoties no riebīgās “riepiņas” uz vēdera. Nosaukti 5 galvenie noslēpumi
Lasīt citas ziņas

Diskusiju iesāka žurnāliste Anita Daukšte: “Tas ir atkal tas – mēs uztaisām skaistu ēku un jautājums, ko mēs liksim iekšā? Tas, man liekas, ir būtiskākais, vai mums būs tie brīnišķīgie mūziķi.

Mums šobrīd ir, mums ir ar ko lepoties pasaules mērogā tieši mākslas, kultūras jomā. Bet tas viss balstās uz noteiktu izglītības sistēmu un, kas notiek ar šo kultūras izglītības sistēmu, tas arī ir jautājums.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Nauris Puntulis uz šo jautājumu skatās no pretējās puses: “Mūsu kultūrizglītības sistēma ir radījusi pasaules mūzikas zvaigznes. Un pasakiet man tad, kāda ir motivācija vecākiem sūtīt savus bērnus mūzikas skolā, ja mēs 33 gadus nespējam pat koncertzāli uzcelt? Viņi neredz tur perspektīvu.

Es varētu diskutēt par daudzām nepieciešamībām, vai mums tieši šobrīd vajag. Filharmonija jeb koncertzāle galvaspilsētā, tas ir, piedodiet par žargonu, sanitārais minimums, kas ir nepieciešams jebkurai sevi cienošai valstij.”

Pērn Rīgas Filharmonijas jeb Rīgas Kongresu nama pārbūves arhitektūras metu konkursā uzvarējusi personu apvienība SIA “Mark arhitekti”, SIA “Mailītis A.I.I.M.” un SIA “Labie koki”. Konkursa uzvarētāji ieguva arī galveno balvu 30 000 eiro apmērā.

Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre Dace Vilsone toreiz informēja, ka pēc metu konkursa Rīgas domes Īpašuma departaments turpinās sarunas ar konkursa uzvarētājiem. Mērķis ir 2024.-2025.gada laikā izstrādāt būvprojektu. Pēc tam KM un Rīgas dome vērsīsies valdībā, lai rastu finansējumu projektam. Tam paredzēts aptuveni gads.

Kā ziņots, Rīgas Filharmonija būs pastāvīgā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Radio kora un Latvijas Radio bigbenda, kā arī valsts SIA “Latvijas Koncerti” mājvieta.

Maksimālā līguma summa, ko Rīgas dome ir paredzējusi Rīgas Filharmonijas projektēšanai un autoruzraudzībai, neieskaitot būvuzraudzības izmaksas, ir 3 511 209 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.