Naudas koks nīkuļo. Vai to ietekmē esošā gaisotne? 0
Stādu jau otro naudas koku, bet tas atkal aiziet bojā. Lapas nokrīt, sačokurojas. Ticu telpaugu enerģētikai. Varbūt arī to ietekmē esošā gaisotne? Naudas koks stāv uz palodzes darba vietā. ZANE PĻAVIŅĀS
“Olveida jeb portulaku krasula (Crassula portulacea), kuras tautas nosaukums ir naudas koks, visbiežāk cieš no tā, ka tiek pārlaistīts,” skaidro telpaugu speciāliste Rita Riekstiņa. Naudiņām līdzīgās lapas sačokurojas līdzīgi gan no ūdens pārpilnības, gan lielā sausumā.
Naudas koks ir ļoti viegli audzējams, mazprasīgs augs. Tam lielāko ļaunumu nodara pārāk centīga aprūpe: bieža laistīšana, pārmēslošana, apsmidzināšana un mazgāšana dušā. Bet tieši tā daudzi rīkojas – sak, jo biežāk darbošos ar telpaugu, jo vairāk būs naudas. Turklāt vēl uzsien sarkanu lentīti, liek uz augsnes naudu un veic citādus rituālus.
Krasulas vajadzētu laistīt mēreni, taču arī iekaltēšana nav vēlama. Uz augsnes lej nedaudz ūdens, sakņu kamolam nav jābūt slapjam. Nedrīkst poda apakša mirkt ūdenī. Pārlaistīšana vispār raksturīga biroju augiem, jo katram darbiniekam var uznākt vēlme laistīt puķes. Nez vai ar enerģētiku vien krasulu varēs iznīdēt.
Ja lapas kaut kādu apstākļu dēļ nobirušas, augu vēl nevajag izmest. Tas labi atjaunojas. Ja augs liels, zarus var apgriezt, lai dzen jaunus dzinumus un veido zemāku vainagu. Dzinumu galus var apsakņot ūdenī un iestādīt jaunu koku. Taču arī vecais normalizētā mitruma režīmā atkopsies.
Ja rudenī un ziemā krasulu liks mierā, maz laistīs, turēs pavēsā vietā, tad tā savu saimnieku apbalvos ne gluži ar mantu, bet skaistu ziedēšanu gan.