“Nauda izkūpēja gaisā!” Apkrāpti simtiem cilvēku Latvijā – internetveikals pārsteidz ar krāpšanas vērienu 13
Raidījums “Bez Tabu” nebeidz saņemt sūdzības par bēdīgi slaveno internetveikalu “Proffit.lv”, kura klienti, samaksājuši par preci jau sen, pirkumu aizvien nav saņēmuši.
Aptuveni 600 iesniegumu no apmānītiem klientiem, par nepiegādātām precēm iekasēti vairāk nekā 123 000 eiro – šādus krāpšanas apmērus aplēsuši likumsargi.
Šā gada septembrī “Bez Tabu” jau stāstīja par internetveikalu “Proffit.lv”, kurš bija palicis parādā preces un neatdeva samaksāto naudu ļoti daudziem. Tolaik Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāvji raidījumam “Bez Tabu” solīja, ka apkopos daudzās sūdzības un vērsīsies Valsts policijā (VP).
Saņēmis kārtējo neapmierinātā klienta sūdzību par nepiegādāto preci, ko pasūtīja vasarā, un ilgstošu naudas neatmaksāšanu, “Bez Tabu” atkārtoti uzrunāja PTAC, kura pārstāve Santa Zarāne informēja, ka solījumu par vēršanos VP iestāde turējusi.
“Bez Tabu” pārliecinājās, ka “Proffit.lv” vietne, kā arī cita internetveikala mājaslapa – “Korbotex.lv”, kurā darboņi, sastrādājuši nepatikšanas iekš “Proffit.lv”, centās turpināt darbību, – vairs nedarbojas. Kā noskaidroja “Bez Tabu” vietnes bloķētas ar likumsargu ziņu, lai apturētu krāpnieciskās darbības.
Likumsargi informē, ka VP notiek izmeklēšana par krāpšanas gadījumiem pret vairākiem simtiem personu, kuras interneta vietnēs “Proffit.lv” un “Korbotex.lv” bija pasūtījušas preci, veikušas apmaksu uz uzņēmumu SIA ”Maku Group”, SIA ”Kasija” un SIA ”Multi Services” kontiem, bet pasūtīto preci uzņēmumi nepiegādāja un nauda netika atdota. Uz cietušo personu iesniegumiem par naudas atgriešanu uzņēmumi nereaģēja, tādēļ apkrāptie iedzīvotāji ar iesniegumiem vērsās gan VP, gan PTAC.
Pašreiz izmeklēšanā noskaidrotais materiālais zaudējuma apmērs sastāda 123 693,04 eiro, informē VP. Šī gada septembrī VP tika uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanā noskaidrots, ka krāpšana izdarīta, apzināti slēpjot ziņas par iesaistīto juridisko personu patieso labuma guvēju, ļaunprātīgi izmantojot pircēju uzticēšanos.
Vienam no viņiem noteikts personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss un divas personas atzītas par aizdomās turētajām personām par nozieguma izdarīšanu, par ko kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta otrajā daļā (par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās) un 195. 1 panta pirmajā daļā (ziņu nesniegšana un nepatiesu ziņu sniegšana par līdzekļu piederību un patieso labuma guvēju). Vienai personai piemērots visbargākais drošības līdzeklis – apcietinājums.
Inga Meikšāne, VP Rīgas reğiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja priekšniece:“Tika aizturētas trīs personas, vienai no viņām piemērots bargākais drošības līdzeklis – apcietinājums. Tika gūta pārliecība, ka tās ir krāpšanas darbības. ”
Protams, policija gribētu ātrāk pabeigt kriminālprocesu, bet, ņemot vērā apjomu, cietušo personu skaitu, jāapstrādā visu dati, būs diezgan laikietilpīgs process.