“NATO neņem pretī šādas valstis!” Kāpēc Ukrainai nav izdevīgi iesaldēt konfliktu ar Krieviju? 0

Lelde Veinberga, TV24

Vai kāds varētu mēģināt Ukrainai uzspiest atdot Krievijai Krimas pussalu, lai izbeigtu karu un iestātos NATO? Savu redzēju TV24 raidījumā “Globuss” skaidro žurnālists un rakstnieks Imants Liepiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Žurnālists norāda, ka ir vairāki piemēri pasaulē, kur valsts nekontrolē daļu savas teritorijas vai tajā ir citas valsts karaspēks. Tāda ir Kipra, kuras daļu kontrolē Turcija, izveidojot Ziemeļkipras turku republiku. “Mēs redzam, ka Kipra ir iestājusies Eiropas Savienībā, bet ne NATO. Tieši tāpēc, ka tur pa vidu ir demarkācijas zona un jau 50 gadus […]. Ja Ukraina tagad nolemtu arī iesaldēt konfliktu, tad viņa arī neiestātos NATO. NATO neņem pretī šādas valstis,” saka I. Liepiņš.

Tieši tādēļ arī Krievijai esot izdevīgi izveidot neatrisinātus konfliktus valstīs, lai tās apturētu ceļā uz NATO, kā tas ir Gruzijā, Moldovā un Ukrainā. Kā norāda I. Liepiņš, Ukraina to apzinās, tādēļ runas par piekāpšanos Krievijai saistībā ar teritoriju atdošanu tai nav uz ukraiņu sarunu galda. Tā vairāk esot situācijas testēšana, bet reāli tas nesekos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasaules notikumu apskats un analīze katru ceturtdienu TV24 raidījumā “Globuss” pl. 21:03!

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.