Kanādas sabiedrība atbalsta spēku nosūtīšanu 11

Mēneša sākumā respektablā Vašingtonas “Pew Research Center” veiktā aptaujā atklājies, ka kanādieši NATO tur augstā cieņā. Aptaujā 58% izteikuši atbalstu, ka konflikta gadījumā ar Krieviju NATO ir jāiesaistās sabiedrotā aizstāvēšanā, kuram tiek uzbrukts. Vēl augstāks rādītājs ir tikai Nīderlandē (72%), Polijā (62%) un ASV (62%). Kopumā dalību NATO atbalsta 66% kanādiešu, tiek norādīts aptaujā. Tas ir uzlabojums par desmit procentpunktiem kopš aptaujas, kas veikta 2015. gadā, un pieaugums vērojams visās demogrāfiskajās grupās. Pozitīvs skatījums uz NATO valda arī pašreizējā Kanādas premjerministra Džastina Trudo Liberālās partijas atbalstītāju vidū (75%), bijušā premjera Stīvena Hārpera (74%) un arī starp Jaunās demokrātiskās partijas atbalstītājiem (65%). Gan Kanādas vēstnieks Alēns Osērs, gan Kanādā dzīvojošais latvietis M. Sausiņš norāda, ka kanādieši ir atbalstoši attiecībā uz spēku nosūtīšanu uz Latviju. “Neesmu vēl saticis nevienu, kas teiktu ko negatīvu par šo lietu. Es gan vairāk uzturos starp vecākiem cilvēkiem un ar daļēji konservatīviem uzskatiem. Tomēr par šo jautājumu runā maz. Kanādas karavīri ir dažādās vietās pasaulē, un tagad Latvija ir viena no šīm daudzajām vietām,” komentē M. Sausiņš.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
“Nebūs naudas, nebūs mūsu auto!” Latvieši, atsaucoties uz sludinājumu, apmaina automašīnas ar krāpniekiem… 64
Lasīt citas ziņas

Tomēr Kanādas medijos parādās arī kritiski raksti par Kanādas operāciju Latvijā. Laikraksts “The Chronicle Herald” nesen viedokļrakstā uzsvēra, ka Kanādas operācija Latvijā esot bezjēdzīga, lieki tiekot kacināta Krievija un daudznacionālie bataljoni kā kaujas spēks neesot efektīvi. Halifaksā iznākošā dienas laikraksta, kurš pēc Kanādas apjomiem varētu būt piektajā vai sestajā vietā, publikācija bija dāvana Krievijas propagandas mašīnai – tas tika tulkots krievu valodā un Krievijas medijos pasniegts gandrīz vai kā visas Kanādas iedzīvotāju viedoklis. A. Osērs atsaucas uz “Pew Research Center” pētījumu un norāda, ka vairākums Kanādas iedzīvotāju ir atbalstoši operācijai Latvijā. “Mūsu valstī ikvienam ir tiesības paust savu viedokli. Preses brīvība ir viena no mūsu nācijas lielākajām vērtībām. Jūs vienmēr atradīsiet rakstus, kas vērsti pret pastiprināto klātbūtni un NATO, tomēr dzīvojam demokrātijā un turam viedokļu dažādību augstā cieņā,” piebilst A. Osērs.

Avoti Latvijas Aizsardzības ministrijā norāda, ka Krievijas propagandai esot grūti atrast “saskarsmes punktus”, lai izplatītu nomelnojošu informāciju par kanādiešiem, tomēr jau tagad tiekot mēģināts parādīt, ka Kanādas armija ir vāja. Saprotams, ka starptautiski par Kanādas iesaisti starptautiskajās operācijās Eiropā dzirdēts maz, tā viņiem būs pirmā šāda operācija Eiropā pēc Otrā pasaules kara.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kanādas vēstnieks uzsver, ka Krievijas dezinformācijas kampaņas ir papildu izaicinājums. “Esam arī šādām situācijām gatavojušies ilgu laiku, strādājam kopā ar latviešu un NATO kolēģiem, lai reaģētu uz viltus un sagrozītām ziņām. Mums vēstniecībā ir cilvēki, kas ik dienu veic mediju monitoringu Latvijā, mēs zinām, kas ir rakstīts dažādos Latvijas medijos par NATO paplašināto klātbūtni. Tomēr mums nav tikai jāreaģē uz ziņām, bet arī jāstiprina pašu tēls,” teic A. Osērs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.