“Veips” tikai liekas nekaitīgs, bet mēs nezinām, kādas vielas tajā ir iekšā 53
Gatavojoties raidījumam, Pēteris Apinis aprunājies ar policiju; tā stāstījusi, ka zinot visus “Telegram” kanālus, kuros “viss notiek”, tikai nav laika un resursu, lai visus izsekotu.
Jā, tā tas arī ir – jaunieši, pie kuriem ir šīs lietas vai vielas, ir plašs loks un tos izsekot nav iespējams. Ir jābūt turklāt pietiekamam daudzumam pie sevis, lai šo cilvēku sodītu. Ar informācijas trūkumu saistīts ir turklāt arī tas, ka mēs pieļaujam, ka bērns var ienest skolā kādas no šīm lietām, uzskatot, ka veips ir kaut nekaitīgs, lai gan mēs nezinām, ko viņi [skolēni – red.] pārnēsā. Šādi problēmu TV24 raidījumam “Dr. Apinis” komentēja Rita Kuzņecova, sertificēta narkoloģe un psihiatre.
“Problēmas sakne ir kaut kur citur. Mēs bieži cīnāmies ar sekām, nemeklējot cēloni. Šis cēlonis ir slikts psihoemocionālais stāvoklis jauniešu vidū, līdz ar to tiek meklētas alternatīvas.”
Narkoloģe norāda, ka, ja palasa informācijas apjomus, tad tur stāsta jaunās vielas šobrīd palīdz empātijas uzlabošanai, agresijas mazināšanai, tādai kā sava stāvokļa uzlabošanai, tas nav tikai par opiātiem, bet arī par citām vielām, kas šobrīd ir gan pulvera, gan tablešu veidā. To pievienojot veipa šķidrumam, tas attiecīgi kļūst par to, kas nu katram ir nepieciešams.
Principā vajadzētu notikt psihoemoncioņaļās pašsajūtas uzlabošanai jauniešiem, kā arī pilnīgs dažādu vielu aizliegums būtu būtisks jebkurās mācību iestādēs, kuras mēs spējam kontrolēt, tā uzskata Kuzņecova.