Foto: Foto: Egons Zīverts/ aculiecinieks. Kolāža: LA.LV

“Nakts patversmē divreiz šauj uz apsargu, sociālā dienesta vadība neceļ telefonu!” Liepājnieks neizpratnē 17

Liepājas Nakts patversmes teritorijā Flotes ielā 7 patversmes klients 11. oktobrī no pneimatiskā ieroča šāvis apsarga virzienā, vēsta portālam “liepajniekiem.lv” atsūtīja lasītājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ķīniešu horoskops oktobrim: uzzini savu šī mēneša laimīgāko datumu 6
“Būs par vienu policistu mazāk…” Mūziķis Puzikovs dziļi pārdzīvo tiesas spriedumu, atklājot, kāpēc neatzīst savu vainu 34
Kokteilis
Darbs nav vilks – uz mežu neaizskries! 5 datumi, kuros dzimst īsti sliņķi 2
Lasīt citas ziņas

Aizbēgušo šāvēju meklējot Valsts policija, nākamajā dienā viņš atkal gribējis iekļūt patversmē, bet informācijas trūkuma dēļ par viņa ierašanos likumsargiem neticis pavēstīts.

Ziņotājs pārmet nolaidību iestādes un Liepājas sociālā dienesta vadībai, taču vadītājas apgalvo, ka visi riski bijuši novērsti, un noliedz, ka klients būtu nācis vēlreiz.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziņotājs stāsta, ka patversmes dežurants mēģinājis sazināties ar vadītāju Ilonu Šliseri, lai viņa brīdinātu pārējos darbiniekus uzmanīties no konkrētās personas un nekavējoties saukt Valsts policiju (VP), ja viņu pamana.

Taču I. Šlisere neesot bijusi sazvanāma un līdz pat nākamās dienas pulksten 19 darbinieki neesot tikuši informēti par notikušo.

Pēc ziņotāja vārdiem, 12. oktobrī ap pulksten 11 šāvējs atkal ieradies Nakts patversmē, bet nav ticis ielaists, jo bijis stiprā reibumā.

Aprūpētāja nezinājusi, ka šis cilvēks dienu iepriekš te šaudījies, tāpēc neziņoja VP, un tā esot vadītājas bezatbildība, ka darbinieki netika informēti par riskiem un varēja ciest.

Tikai sestdienas vakarā, kad darbiniece pateikusi apsargam neielaistā klienta uzvārdu, nācis gaismā, ka tas ir policijas meklētais cilvēks.

Uz jautājumu, kā šo informāciju ieguvis, ziņotājs atbildi nesniedz. Viņš atsūtījis foto, kurā esot redzamas patversmes žogā iestrēgušās lodes, to esot fiksējusi arī VP.

Liepājas Sociālā dienesta direktore Dace Zeļģe norāda, ka patversmes apsardze rīkojusies pareizi un izdarījusi visu, kas būtu jāveic šādos gadījumos.

Apsardzes darbinieks izvērtējis, ka apdraudējuma nav, policija bija izsaukta, likumsargiem iedota personas fotogrāfija. Notikušais fiksēts ikdienas žurnālā.

“Neviens no darbiniekiem, kas tanī dienā strādāja, nav zvanījis [patversmes vadītājai]. Ir zvanījis darbinieks, kas ik pa brīdim zvana vadītājai. Uzskatot, ka tanī dienā viņš nav darbā, viņa nav cēlusi telefonu.

Vadītāja sazinājusies ar aprūpētāju, kura todien strādāja, bet viņa tikai informējusi, ka apsardzes darbinieks šobrīd risina gadījumu,

un nav sniegusi konkrētu informāciju, kas tas ir par gadījumu,” viņa stāsta.

Šorīt ar patversmes darbiniekiem notikušais pārrunāts, bet ne ar visiem. I. Šlisere pauž, ka konkrēti par 11. oktobrī notikušo uzzinājusi šorīt sanāksmē. Arī viņa atzīmē, ka sertificēts apsardzes darbinieks ir novērtējis situāciju un kompetenti rīkojies. Zvanījis vadītājai viņš nebija.

Reklāma
Reklāma

“Situāciju ar apsardzes darbinieku pārrunāju detalizētāk. Ja viņš ir izsaucis Valsts policiju, manuprāt, tā ir atbilstoša rīcība,” viņa norāda.

“Apdraudējuma iestādei nebija.”

Telefona sarunā ar aprūpētāju vienojušās, ka gadījumu noskaidrošot vēlāk, jo darbiniece tobrīd bijusi aizņemta ar vakariņu dalīšanu. Bet vai ir normāli, ka “vēlāk” iestājas tikai pirmdienā?

“Vienmēr var daudz labāk darīt lietas, un katra situācija mums kaut ko māca. Tās nav ikdienišķas situācijas. Aktualizēsim drošības jautājumu kolektīvā atkārtoti, pārrunāsim informācijas apmaiņu,” sola Nakts patversmes vadītāja.

D. Zeļģe uzskata, ka nebija vajadzības nekavējoties informēt visus patversmes darbiniekus, jo incidents nenotika ēkā.

“Tad jau mums vienmēr jāinformē par katru, kas ienāk šeit, apdraud ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Uzskatu, ka nē.

Apsardzes darbinieks ir nostrādājis un, ja būtu apdraudējums, policija būtu ziņojusi,” viņa saka.

“Apsardzes darbinieks saka, ka izklausījies pēc plaukšķenes. Cilvēks ir aizbēdzis, mēs nevaram pierādīt, vai bija pistole un kāda tā bijusi.”

Sociālā dienesta direktore kategoriski noliedz, ka patversmes klients, kurš raidīja šāvienus, nākamajā dienā atkal būtu ieradies nakts patversmē. Arī svētdien un pirmdien neesot rādījies.

Ja viņš uzrastos, uzreiz tiktu saukta policija. Tādu norādījumu devuši gan likumsargi, gan Sociālā dienesta un Nakts patversmes vadītāja.

Arī I. Šliserei neesot tādu ziņu, ka šis klients sestdien būtu atgriezies.

“Cilvēki zina, ka tad, ja ir pārkāpumi, nevar nākt tāpat vien iekšā,” viņa uzsver.

Drošības dēļ nekādus ieročus un tiem līdzīgus priekšmetus ienest nav atļaut, un ienākošās personas tiekot pārbaudītas. Darbinieku WhatsApp grupā esot ievietota informācija, ka konkrētais klients drīkst atkal nākt tikai pēc sarunas ar vadītāju. Tāpat darbinieku rīcībā esot VP akts, kurā norādīts, ka šīs personas ierašanās gadījumā jāsauc policija.

Valsts policijā apstiprina, ka 11. oktobrī ap pulksten 18.50 saņemta informācija, ka kāds vīrietis ir šāvis pa žogu. Notikuma vietā noskaidrots, ka vīrietis trīs reizes izšāvis uz žogu, pēc tam aizbēdzis, stāsta VP pārstāve Madara Šeršņova.

Uzzinājuši vīrieša pazīmes, policisti uzsāka meklēšanu, taču viņu nesastapa. Likumsargi brīdināja patversmes darbinieku, lai nekavējoties informē policiju, ja persona atgriežas. VP informē, ka persona, kas šāva pa žogu, šodien aizturēta, ierocis izņemts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.