
Ikvienā Latvijas vietā viedtālrunim vai datoram ir iespēja pieslēgt kādu no TV platformām. Kuru izvēlēties? 10
Raivis Šveicars, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Ikvienā Latvijas vietā viedtālrunim vai datoram ir iespēja pieslēgt kādu no trim jaunās paaudzes TV platformām.
Atceros, cik ierobežotas televīzijas iespējas manās mājās laukos bija vēl pirms desmit gadiem. Precīzāk, izvēles nebija. Mūsu mājās variants bija tikai satelīta šķīvis, jo optiskā tīkla tur nebija un nav joprojām, bet 4G radīto iespēju sprādziens vēl tikai brieda.
Šobrīd ikvienā vietā Latvijā, pateicoties tīkla attīstībai, ir iespēja pieslēgt kādu no trim jaunās paaudzes TV platformām, kuras var skatīties gan televizorā, gan datorā, gan viedtālrunī.
Nepieciešams vien pienācīgs interneta pieslēgums, lai pārraide gluži vienkārši neraustītos.
Kā pēdējais straumēšanas pakalpojumus Latvijā sācis piedāvāt Ziemeļvalstu straumēšanas pakalpojumu sniedzējs “Viaplay”. Latvijā to sagaida, manuprāt, ļoti sīva konkurence – liels lietotāju skaits jau vēsturiski ir “Tet+” platformai, bet ļoti strauji aug arī “Go3” platforma.
Novērtēt platformas nav vienkārši, jo tās ir ļoti līdzīgas. Būtībā tās viena no otras atšķiras vien ar pāris niansēm, beigās lielāko lomu kārtējo reizi spēlējot platformas cenai.
Ieejot ikvienā no trim lietotnēm (ja ir gudrais TV jeb “SmartTV”, platformas var izmantot arī televizorā), paveras identisks skats – dizains un izkārtojums ir ļoti līdzīgs, sākumekrānā platformām piedāvājot noskatīties jaunākās filmas, seriālus u.c. veida saturu.
Daudzus, protams, visvairāk interesēs TV kanāli. Interesanti, ka visredzamākajā vietā kanālu izvēlni novieto “Tet+”, “Go3” kanālus noslēpis zemāk, bet “Viaplay” nemaz nepiedāvā TV kanālu izvēlni jau sākumekrānā.
Kad atrodam “Viaplay” TV kanālu sarakstu, paveras žēlīgs skats – pieejami vien astoņi, gribētos teikt, nevienam nevajadzīgi kanāli. Lieki teikt, ka nav neviena no Latvijā skatītākajiem kanāliem.
Acīmredzot “Viaplay” cer piesaistīt klientus ar savu sporta un filmu/seriālu piedāvājumu.
Diemžēl arī tas ir ļoti “šķidrs”, salīdzinot ar konkurentiem.
Varbūt ar laiku situācija uzlabosies, bet šobrīd īsti neredzu nevienu iemeslu, kāpēc izvēlēties šo platformu.
Tad palika divi. Žēl, ka “Go3” atšķirībā no “Tet+” neļauj iestatīt savus favorītkanālus. Tā vietā ir jārullē cauri visam kanālu sarakstam, lai tiktu līdz vēlamajam. Par laimi, “Go3” kanālu saraksts ir krietni īsāks nekā konkurenta.
Lietojamību vērtēt grūti – abas platformas ir ērtas un viegli saprotamas, ir pieejama dažādu filmu noma, un arī arhīvs abām platformām ir vienāds – nekas nav speciāli jāieraksta, nedēļu vecas pārraides var noskatīties jebkurā laikā.
Priecē, ka abās platformās pieejamais saturs ir ļoti piesātināts un arvien tiek uzlabots.
Piemēram, “Go3” acīmredzot ir ieguvuši “Disney” radītā satura pārraides tiesības, platformā tam atvēlot pat veselu sadaļu. Savukārt “Tet+” milzu pluss ir “HBO” saturs. Kopumā jāsaka, ka “Tet+” ir krietni vairāk pašu radīta oriģinālsatura, kaut gan “Go3” pēdējo mēnešu laikā arī šajā ziņā spēruši platus soļus pareizajā virzienā.
Patīkami, ka “Go3” piedāvā iespēju platformu izmēģināt. Diemžēl neatradu ko līdzīgu “Tet” mājaslapā. Izmēģinājums būtu ļoti svarīgs, jo abas platformas ir tieši tik līdzīgas. Protams, viens no galvenajiem faktoriem joprojām būs cena.
“Tet+” jaunā platforma maksā 9,99 eiro par mazo abonementu vai 14,99 eiro par lielo abonementu, bet tikai filmas, seriāli un saturs bērniem maksās 7,99 eiro. Savukārt “Go3” cena variē no 2,99 eiro līdz pat 12,97 eiro.
“Go3” piedāvā abonēt arī atsevišķi tikai TV kanālus, sportu un filmas. Apsveicami, jo nav obligāti jāizvēlas kāda no dārgākajām abonementu versijām.