“Nākotnē nedomāsim tikai par bērnu istabu un guļamistabu,” Uzņēmēji atklāj, kā kovids ietekmēs mūsu dzīvokļa meklējumus 5
“Mēs esam pašā pārmaiņu sākumā,” TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?” savu viedokli pauž uzņēmējs Gundars Kuļikovskis.
Tehnoloģijas vienmēr radītas 30-40 gadus pirms tās ir visiem pieejamas. “Ir vajadzīga adopcija no publikas un kultūras maiņa, lai jaunas tehnoloģijas ienāktu mūsu ikdienā,” Kuļikovskis skaidro.
Viņš kā piemēru min elektronisko pastu.
“Pie epasta saziņas nonācām pēc tam, kad akceptējām, ka fakss ir cienījams un uzticams elektroniskās saziņas veids, lai gan pieejami tie bija vienlaicīgi!” viņš atklāj.
Ilgāks laiks bija nepieciešams, jo cilvēki sākotnēji neticēja elektroniskai saziņai. Bija nepieciešams pārejas posms – tas bija fakss – elektronisks, bet izskatījās kā ar roku rakstīts.
“Es domāju, ka kovids iedeva šausmīgi ātru impulsu, šīs pārmaiņas ir tikai iesākušās, mēs izveidojām jaunu kultūru saziņai elektroniski. Ja mēs paskatītos atpakaļ, kā mēs izturējāmies jebkurā online sapulcē pirms diviem gadiem un kāda subkultūra izveidojusies šodien, tas ir neticami,” Kuļikovskis vērtē.
Šādas izmaiņas neapstāsies un tās ietekmēs mūsu ikdienu arvien vairāk, nav gan zināms, kurā virzienā tās mūs aizvedīs.
“Uzņēmumi izvēlēsies mazākus ofisus, jo cilvēki negribēs tur strādāt, bet no otras puses jaunās ģimenes, meklējot dzīvokli, domās ne tikai par guļamistabu, bērnu istabu, bet arī kabinetu, iespējams, pat abiem vecākiem, kas nozīmē, ka nākotnē varētu rasties situācija, ka iegādāsimies krietni lielākus mājokļus,” kolēģi papildina uzņēmējs Gatis Kokins.