Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Nākošgad martā Rīgā likvidēs sešas siltā ēdiena izsniegšanas vietas 0

No 2020.gada marta Rīgā darbu pārtraukts sešas siltā ēdiena izsniegšanas vietas, kur maltīti varēja saņemt trūcīgās un maznodrošinātās personas, taču zupas virtuves darbu joprojām turpinās, noskaidroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja atbalstījusi Labklājības departamenta 2020.gada budžeta pieprasījumu, nosakot to 74,7 miljonu eiro apmērā. Tas pirms apstiprināšanas vēl jāskata Finanšu un administrācijas lietu komitejā, kā arī Rīgas domes sēdē.

Departamenta direktore Irēna Kondrāte deputātiem stāstīja, ka departaments veicis pētījumi, lai noskaidrotu pabalstu ietekmi uz iedzīvotāju labklājības līmeni. Tas esot bijis nepieciešams, lai noskaidrotu, kāda ir reālā situācija sociālajā jomā galvaspilsētā. Atsevišķi pabalsti pētīti 2018.gada griezumā, bet citi – piecu gadu griezumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Galvenais secinājums ir skarbs, proti, ja nebūtu pašvaldības sniegto sociālo pabalstu un pakalpojumu – Rīga, un ne tikai, grimtu nabadzībā. Proti, saņemot pilnīgi visus domes piedāvātos pabalstus, mēs atsevišķām grupām ļaujam nebūt pilnīgiem nabagiem,” sacīja Kondrāte.

Finanšu departamenta noteiktais kontrolskaitlis departamenta budžetam bija 72,3 miljoni, taču iestādei bija nepieciešami vēl papildus 2,4 miljoni, no kuriem 1,07 miljonus segtu valsts. No domes puses nepieciešams bija vēl 1,22 miljoni eiro, kura piešķiršanu Sociālo jautājumu komiteja atbalstīja, bet par ko vēl lems Finanšu komiteja.

Papildu līdzekļi bija nepieciešami Rīgas pašvaldības Sociālo aprūpes centru un Rīgas patversmes aprūpētāju amatalgas palielinājumam par aptuveni 8% līdz 10%, samaksai par aprūpi mājās nodrošināšanai, dienas centru un dienas aprūpes centru saistību nodrošināšanai, sociālo pakalpojumu pirkšanai jaunbūvējamās sociālās mājās Mežrozīšu ielā, kā arī sociālo pakalpojumu administrēšanas elektroniskās sistēmu papildinājumiem.

Kondrāte informēja, ka, izvērtējot pakalpojuma “Ēdiena piegāde un izdalīšana maznodrošinātām personām” rezultātus laikā no 2012.gada līdz 2018.gadam, secināts, ka pieprasījums pēc tā samazinājies par 32%. Savukārt 2019.gadā salīdzinājumā ar 2018.gadu vērojama tendence, ka pieprasījums pēc ēdināšanas pakalpojuma samazinājies par 10%, kas skaidrojams ar trūcīgo un maznodrošināto personu skaita samazinājumu Rīgas pilsētas pašvaldībā.

2019.gadā izsludinātais iepirkums par šī pakalpojuma sniegšanu noslēdzās bez rezultāta, jo netika saņemts neviens piedāvājums. Līdz ar to departaments nolēmis šo pakalpojumu likvidēt, tam paredzētos 1,48 miljonus eiro novirzot samaksai par aprūpi mājās.

Reklāma
Reklāma

Departamentā uzsvēra, ka kopumā siltu ēdienu Rīgā iedzīvotājiem patlaban ir iespējas saņemt 10 vietās – četrās tā dēvētajās zupas virtuvēs un sešās adresēs, kur ēdienu izsniedza pamatojoties uz izziņu. Šādas izziņas tika izsniegtas personām, kam ir trūcīgā un maznodrošinātā statuss, bet zupas virtuvēs ēdienu saņemt var ikviens.

Zupas virtuves savu darbu turpinās, taču ēdienu, kuru uzrādot izziņu, līdz šim bija iespējams saņemt Sarkandaugavā, Ziepniekkalnā, Ķengaragā, Pārdaugavā, Juglā un Bolderājā – vairs nevarēs.

Vienlaikus departamenta vadība norādīja, ka šo pakalpojumu plānots integrēt citos pakalpojumos, piemēram, to nākotnē plānots nodrošināt dienas centros vai citās iestādēs.

Kopumā no departamenta šī gada budžeta 65,78 miljonus eiro veidos pašvaldības dotācija, 2,23 miljonus iestāžu ieņēmumi, bet 6,68 miljonus eiro – valsts budžeta transferti. 21,56 miljoni plānoti atlīdzības izmaksāšanai darbiniekiem, bet 12,39 miljoni eiro sociālajiem pabalstiem, piemēram, garantētā minimālā ienākuma līmeņa pabalstam, dzīvokļa pabalstam un citiem.

23,77 miljoni eiro tiks tērēti sociālo pakalpojumu dzīvesvietā nodrošināšanai, piemēram, aprūpes mājās nodrošināšanai, dienas centru un dienas aprūpes centru pilngadīgām personām nodrošināšanai un tamlīdzīgi.

Vēl 7,42 miljonus eiro plānots atvēlēt pansionātu uzturēšanai, 2,08 miljonus eiro – atbalstam ģimenēm un bērniem krīzes situācijās, kā arī 7,26 miljonus eiro iecerēts atvēlēt Rīgas Sociālā dienesta darba nodrošināšanai.

Labklājības departamenta budžets ir pirmais, kuru deputāti atbalstījuši. Pirmdien Rīgas domes deputātiem nozaru komitejās kvoruma trūkuma dēļ neizdevās apstiprināt Pilsētas attīstības departamenta un Īpašuma departamenta budžetu pieprasījumus.

Kā ziņots, Rīgas domes komitejās šonedēļ skata Rīgas pašvaldības iestāžu nākamā gada budžetus. Pēc akceptēšanas komitejās lēmumu par tiem vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.