Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/SCANPIX/LETA

Nākamās Ukrainas un Krievijas sarunas klātienē paredzētas Turcijā nākamās nedēļas sākumā 0

Ukrainas un Krievijas oficiālo delegāciju nākamā tikšanās klātienē paredzēta 28.-30.martā Turcijā, svētdien paziņoja sarunu dalībnieks, Ukrainas valdošās partijas “Tautas kalps” parlamenta frakcijas vadītājs Dāvids Arahamija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

“Šodien kārtējā sarunu raundā pa video tika pieņemts lēmums nākamo klātienes raundu sarīkot starp abām delegācijām 28.-30.martā Turcijā,” savā “Facebook” lapā raksta Arahamija.

Kā ziņots, Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba piektdien noraidījis Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana apgalvojumus, ka Krievija un Ukraina spējušas vienoties par četriem sarunu punktiem, uzsvērdams, ka nekāds konsenss minētajos jautājumos nav panākts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā iepriekš vēstīja Turcijas mediji, Erdogans izteicies, ka Krievijai un Ukrainai izdevies vienoties par četriem no sešiem sarunu punktiem – Ukrainas atteikšanos no pievienošanās NATO, krievu valodas lietošanu Ukrainā, atbruņošanos un drošības garantijām.

“Nekāda konsensa ar Krieviju Turcijas prezidenta minētajos četros punktos nav. Konkrēti – vienīgā valsts valoda Ukrainā ir un paliks ukraiņu valoda. Un vispār – klasificēt galvenos sarunu tematus kā četrus vai vienalga cik punktus nav korekti,” paziņojis Kuleba.

Viņš piebildis, ka sarunu delegāciju apakšgrupās vienlaikus tiek apspriests daudz dažādu jautājumu un sarunu process norisinās ļoti smagi.

Ministrs uzsvēris, ka Ukrainas delegācija ieņēmusi ļoti stingru nostāju un no savām prasībām neatsakās. Pirmām kārtām Ukraina pieprasa karadarbības pārtraukšanu, drošības un Ukrainas teritoriālās nedalāmības garantēšanu.

NATO dalībvalsts Turcija ir centusies kļūt par vidutāju kara izbeigšanai, jo tai ir labas attiecības gan ar Ukrainu, gan Krieviju, bet atteikusies pievienoties Rietumvalstu sankcijām pret Krieviju.

SAISTĪTIE RAKSTI