Nāk ziemas prieki – 10 idejas jautrākai laika pavadīšanai ārā! 0
Ziemas Latvijā pēdējos gadus ir ne pārāk sniegotas. Tādēļ svarīgi lietderīgi izmantot katru spridzīgi svaigo un sniegiem bagāto dienu, jo nekad nevar zināt, kad būs nākamā baltām izklaidēm piemērotā diena. Ko nedrīkst aizmirst un kā spēles ārā padarīt aizraujošākas?
Kā sagatavoties SNIEGA dienai?
Lai ziemā varētu pavadīt vairāk laika ar bērniem, turi pa ķērienam kādu atvaļinājuma (vai bezalgas atvaļinājuma) dienu – kad pienāk sniega diena, nedrīkst zaudēt ne mirkli. Otrs svarīgais elements – sagatavo bērnu ragavas.
Ragaviņas bērniem ir viens no galvenajiem izklaides elementiem. Ar tām var gan šļūkt lejā, gan stumties augšā. Vizināties gan pa vienam, gan kopā. Ragaviņas bērniem bieži vien ir pirmais transportlīdzeklis, kuru tie vada patstāvīgi. Kā arī – seko laika prognozēm. Ja šķiet, ka tuvojas piemērota diena, sagatavo ekipējumu pa ķērienam, lai neizniekotu ne mirkli no ideālās sniega dienas.
Kāds aprīkojums nepieciešams pilnvērtīgai sniega dienas izbaudīšanai?
* Vilnas cimdi un vilnas zeķes. Vilnai piemīt kāda svarīga īpašība – tā turpina sildīt arī tad, ja ir samirkusi. Pikošanās seansiem tas ir svarīgi!
* Nodrošinies ar šļūcamrīkiem. Šļūkt no kalna patīk visiem, tādēļ pārbaudi savu dibena ābolīšu, milzu kameru un ragutiņu krājumu. Kas der no iepriekšējās sezonas? Kā trūkst? Kas iepriekš būtu noderējis? Varbūt jāiegādājas jaunas bērnu ragavas?
* Jau laikus noskaidro, kur būs labākie šļūkšanas kalni. Nav obligāti jāmīcās pa Žagarkalnu vai citām mākslīgām trasēm, parastai šļūkšanai pietiek arī ar kādu Dzegužkalna nogāzi. Vai vienkārši vietējo pakalniņu. Apdomā laikus, lai sniega dienā būtu skaidrs, kurp doties.
10 sniega dienas izklaides
Klasiskā braukšana no kalna ar ragaviņām. Atliek vien atrast piemērotu un drošu kalniņu, no kura laisties lejā, kā arī bērnu ragavas.
Sacensības braukšanā no kalna. Ierasto nodarbi var padarīt par sporta veidu – kurš aizbrauks tālāk? Vai ir kādi paņēmieni, kas garantē panākumus?
Sniega eņģeļu zīmēšana. Šo ieteicams atlikt kā pēdējo nodarbi pirms došanās mājās, jo pēc vārtīšanās pa sniegu drēbes var kļūt slapjas, līdz ar to labāk būs, ja tajās vairs netiks pavadīts laiks ārā. Svarīgi gan atcerēties – ja dauzīšanās pa kalnu ir beigusies ar slapju muguru, sniega kupenā eņģeļu zīmēšanai gan labāk negulties.
Iemēģini roku (vai kāju) snovošanā. Sniega dēļus var arī iznomāt. Un labāk vienreiz izmēģināt nekā simtreiz domāt par to, kā nez tas ir. Padoms – palūdz, lai pirms kāpšanas uz dēļa Tevi kāds bez brīdinājuma no mugurpuses pagrūž – Tu klupsi, un tā kāja, kuru pirmo izvirzīsi, ir Tava vadošā kāja – liec to priekšā.
Sniega zaķi un sniega dāmas. Kurš gan teicis, ka no sniega var taisīt tikai apaļus sniegavīrus? Iespējas ir daudz plašākas! Viengad tīmeklis bija sajūsmā par sniega zaķu kontūrām, kas salipinātas uz priežu stumbriem. Kokus var “apzīmēt”, kad sniega ir maz. Savukārt reizēs, kad sniega ir daudz, var mēģināt izveidot no sniega kaut ko jaunu – ziemeļbriedi, aitu, dāmu ar sarkanām lūpām vai kaķi.
Seno laiku ledus karuselis. Ja gadās dzīvot kāda dziļi aizsaluša dīķa tuvumā, var mēģināt uzmeistarot seno laiku karuseli. Tas darbojas pavisam vienkārši – ledus vidū jāiedzen miets, mieta galā jāpiestiprina gara kārts, pie kārts jāpiestiprina vecās labās ragaviņas bērniem. Stūmējs stāv pie kārts un stumj to uz priekšu – tā kā apļa iekšienē rādiuss ir mazs, stumšana ir vienkārša, savukārt laimīgie pasažieri sēž ragutiņās un bauda pasakainu ātrumu.
Sacentieties vilkšanā. Ja ir vēlme sacensties, varat arī ragaviņas vilkt un uzņemt laiku, lai noskaidrotu, kurš visātrāk var pieveikt, piemēram, 100 metrus. Tiesa gan, pirms tam ragaviņās varat ielikt kādu priekšmetu, kas vilkšanas laikā nedrīkst izkrist, tādējādi sacensības padarot interesantākas.
Izmēģini klasiku – šļūkšanu uz plēves. Speciālie dibenu paliktņi lai paliek pilsētas švītiņiem, dabas bērni šļūca no kalna plēves maisos, kas pildīti ar salmiem labākai amortizācijai.
Izmēģini pastaigas sniega kurpēs. Ja sasnidzis daudz sniega, ir aizraujoši doties pastaigās ar milzu sniega kurpēm kājās. Ikviens var sajusties kā pasaules pirmatklājējs, brienot pa sniega virskārtu.
Izmēģini purvu ziemā. Kad viss ir labi sasalis, vari doties ekspedīcijā uz purvu. Sasalusī virskārta ļaus piekļūt vietām un redzēt skatus, kas citādi nav pieejami. Taču atceries – drošība pirmajā vietā – neej nekur uz savu galvu, noteikti lieto sniega / purva kurpes, kā arī – ja mežziņi ir iestaigājuši takas, seko tām. Purvi mēdz būt viltīgi un atstāt neaizsalušas slīkšņas. Parasti šādas pastaigas pa purvu notiek gida vadībā, kas pastāstīs par drošības pasākumiem.
Ja nepieciešamas ragaviņas bērniem, meklē tās Xnet interneta veikalā. Te pieejams arī plašs citu veidu ziemas prieku inventāra klāsts, ne tikai bērnu ragavas!