Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis (no kreisās) un direktors Jānis Vimba piedalās preses konferencē par teātra simto sezonu.
Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis (no kreisās) un direktors Jānis Vimba piedalās preses konferencē par teātra simto sezonu.
Foto: Ieva Leiniša / LETA

Nacionālā teātra 100 gadu jubilejas koncertā izskanēs pēdējo 30 gadu populārākās skatuves dziesmas 0

Latvijas Nacionālā teātra 100 gadu jubilejas koncertā 23.februārī izskanēs pēdējo 30 gadu populārākās skatuves dziesmas, paužot atraisītu romantismu, nekaunību un humoru, preses konferencē sacīja Nacionālā teātra svētku koncerta režisors Elmārs Seņkovs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Režisors stāstīja, ka pasākumu veidojis ņemot vērā savu redzējumu par Nacionālo teātri, proti, viņš to redz kā atraktīvu, neparedzamu un pārsteigumiem pilnu, kā arī savā ziņā ģimenisku. “Jautrs, labā noskaņojumā un atraktīvs – koncerts būs dinamiskos ritmos,” sacīja Seņkovs.

Jubilejas koncertā skanēs Jēkaba Nīmaņa, Raimonda Paula, Valda Zilvera, Zigmara Liepiņa, Imanta Kalniņa, Nika Matvējeva un citu mūziķu skaņdarbi, bet uz skatuves kāps visi Nacionālā teātra štata un ārštata aktieri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan koncerts plkst.18 būs svētku centrālais pasākums, jau plkst.11 Rīgas Doma baznīcā aizritēs dievkalpojums, kurā plānota arī atjaunotā Nacionālā teātra karoga iesvētīšana. Savukārt pirms paša koncerta pirmizrādi piedzīvos Lindas Ģībietes īsmetrāžas dokumentālā filma “Dienišķais teātris”, kurā apkopoti pus sezonas laikā iemūžināti kadri par Nacionālā teātra ikdienas dzīvi. Filma pēcāk būs skatāma arī teātra sociālo tīklu kontos un video vietnē “Youtube.com”.

Tāpat, par godu svētkiem, izveidota Nacionālā teātra mājaslapas sadaļa “simtgade”, kurā apkopota informācija par tā ēkas vēsturi, paša Nacionālā teātra vēsturi, kā arī tā personībām. Savukārt Eduarda Smiļģa teātra muzejā nākamnedēļ tiks atklāta Nacionālā teātra simtgadei veltīta pastāvīgā ekspozīcija, kura, pēc muzeja direktora Jāņa Siliņa teiktā, tiks eksponēta un papildināta vairāku gadu garumā.

Koncertu klātienē, galvenokārt, apmeklēs teātra darbinieki, tādēļ “teātris dosies ciemos pie skatītājiem. Tiešraidē Latvijas Televīzijas 1.kanālā dokumentālā īsfilma un koncerts tiks rādīts neilgi pēc raidījuma “Panorāma”. Tāpat koncerts būs klausāms Latvijas Radio programmā “Klasika”.

“Ir ārkārtīgi svarīgi, lai varam teikt, ka teātris sagaida savu simtgadi ar cieņu pret valsts simtgadi, godaprātu, un sajūtu, ka mēs esam nosaukuma cienīgi. Nacionālais teātris bija, ir un būs. Svarīgi, ka tajā ir pilnas zāles, jo, kuri tad maksā par produkciju, veiksmēm un neveiksmēm? Skatītāju skaits ir nemainīgi augsts – 165 000. Tas ir stabils panākums,” sacīja Nacionālā teātra izpilddirektors Rubenis. Savukārt teātra direktors Jānis Vimba izvēli par tiešraižu nodrošināšanu pamatoja ar apstākli, ka, lai koncertu varētu apmeklēt pēc iespējas lielāks skatītāju skaits, tas būtu jāiekļauj programmā uz trīs mēnešiem.

Šosezon Nacionālajā teātrī strādā 207 darbinieki, no kuriem 49 ir štata aktieri, bet četri – štata režisori. Teātra repertuārā pašlaik iekļauti 55 iestudējumi, bet ik mēnesi darbinieki uzved vidēji 65 izrādes.

Reklāma
Reklāma

Koncerta radošajā komandā līdzās Seņkovam strādā scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, video mākslinieks Toms Zeļģis, muzikālā producente Zane Dombrovska, horeogrāfe Liene Grava, mūzikas aranžētājs Jānis Zvirgzdiņš un producente Ilona Matvejeva.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.