Nāc, mincīt, azotē! Kāpēc kaķim tā patīk gulēt pie saimnieka? 0
Kaķi tiecas komunicēt ar cilvēkiem. Daudziem minčiem patīk gulēt pie saimnieka kājām vai pat pie galvas. Pastāv vairākas teorijas, kas izskaidro šo uzvedību.
Iemesli
Tikai pats kaķis zina precīzo tādas uzvedības iemeslu. Pieņēmumi par dzīvnieka tieksmi gulēt cilvēka gultā svārstās no reālistiskiem līdz maģiskiem.
Veterinārārstu skaidrojums:
1. Bērnības atmiņas. Kaķēni pierod gulēt blakus mātei, brāļiem un māsām. Kad cilvēks paņem kaķēnu sev blakus, viņš kļūst par mātes aizvietotāju.
2. Komforta, tai skaitā siltuma meklēšana. Savvaļas kaķu dzimtas pārstāvji izveido vietiņu, kur gulēt, sakasot zāli un lapas. Tā viņi sev nodrošina siltumu un komfortu.
Mājās dzīvniekam pietiek ar apgulšanos pēc iespējas tuvāk cilvēkam, jo neviens cits apkārtnes priekšmets nav tik silts kā cilvēks. Reizēm gan ziemā kaķu iecienītākā guļvieta ir radiatori.
3. Drošības sajūta. Kaķu dzimtas pārstāvji savvaļā izvēlas drošāko vietu atpūtai. Mājdzīvnieki gulstas blakus cilvēkam, jūtoties viņa pasargāti. Tas parāda viņu uzticēšanos.
4. Padevības demonstrēšana. Kaķu kaujās var pamanīt, kā tie paceļas uz ķepām, cenšoties izskatīties garāki par pretinieku. Vājš dzīvnieks pieplok pie zemes. Tas norāda uz viņa sakāvi. Kad kaķis noguļas pie saimnieka kājām, viņš izrāda cieņu un padevību.
5. Īpašnieka sajūta. Kaķi pēc savas dabas ir brīvību mīloši un valdonīgi. Viņi parāda savu pārākumu, ierīkojot guļamvietu tuvumā. Kaķi bieži vien guļ pie saimnieka galvas, tā kontrolējot visas cilvēka kustības.
Dažreiz mājas mīlulis apguļas uz saimnieka un murrādams mīca viņu ar ķepiņām. Tādējādi viņš nodod savu smaržu, izdalot feromonus. Tas nozīmē, ka cilvēks ir viņa īpašums.
6. Mīlestība. Kaķu saimnieki uzskata, ka tā kaķi izrāda savu mīlestību un uzticību. Mājdzīvniekiem bieži patīk gulēt tikai pie noteiktiem cilvēkiem, kurus viņi izvēlas.
7. Viltība. Kaķis guļ uz cilvēka kājām, cerot nepalaist garām pamošanās brīdi, lai saimnieks neaizmirstu pirms došanās uz darbu viņu pabarot.
8. Hierarhija. Ja mājās ir vairāki kaķi, tikai viens parasti guļ uz saimnieka spilvena. Citiem jāguļ pie kājām.
Bioenerģētikas skaidrojums:
Ārstēšana un enerģijas pārstrāde. Saimniekiem gribētos domāt, ka kaķi dodas gulēt kopā ar cilvēku, lai atņemtu visas slimības un negatīvo enerģiju. Ja cilvēka ķermenī ir iekaisuma perēklis, tur uzkrājas negatīva enerģija, ko kaķi var neitralizēt.
Kaķi izjūt piesārņotu biolauku un dara visu, lai palīdzētu sava cilvēka organismam atgūt spēkus. Daži uzskata, ka bieži vien pēc šādas “tīrīšanas” kaķi saslimst, bet citi – ka tas kaķiem nekādu ļaunumu nenodara, jo viņi negatīvo enerģiju prot pārveidot sev noderīgā.
Strāvas, kas rodas, glāstot mājdzīvnieku, labvēlīgi ietekmē iekaisuma procesus. Murrāšana nomierina cilvēka nervu sistēmu un iedarbojas uz slimības perēkļiem līdzīgi kā ultraskaņa. Tautas ticējumi vēsta, ka kaķi aizsargā saimnieka miegu no ļaunajiem gariem.
Kaķi var sajust progresējošo slimību. Ja dzīvnieks pēkšņi pievērš uzmanību kādai cilvēka ķermeņa daļai, piemēram, kājām, galvai, krūtīm, vai vēderam, ir vērts veikt pārbaudes.
Ja kaķis guļ uz krūtīm, cilvēkam jāpārbauda sirds un plaušas. Ja problēmas ir kuņģa-zarnu traktā, viņš gulēs uz viņa vēdera. Ja mājdzīvnieks pēkšņi sāk gulēt uz cilvēka kājām, jāpārbauda kāju asinsvadu stāvoklis.
Ieteikumi kopīga miega ar kaķi cienītājiem
Ja pieņemts lēmums neliegt mīlulim piekļuvi cilvēka gultai, jāievēro daži ieteikumi:
1. Dzīvniekam jābūt tīram. Ieteicams to mazgāt vismaz 1 reizi mēnesī (ja tas ir mājas kaķis). Garspalvaini dzīvnieki regulāri jāķemmē.
2. Kaķim nevajadzētu būt tādam, kurš var brīvi doties laukā no dzīvokļa. Šajā gadījumā tas būtu jāmazgā katru dienu, bet ikdienas vannošanās rada stresu.
3. Parazītu profilakse pēc veterinārārsta norādījumiem.
4. Mājdzīvnieka vakcinācija atbilstoši noteiktajam grafikam. Papildu kompleksa vakcīna ļauj dzīvniekam izveidot imunitāti pret izplatītākajām vīrusu slimībām.
Kam vajadzētu izvairīties no kopīgas iemigšanas ar kaķi
Ir vairāki iemesli, kāpēc nav ieteicams ielaist mājdzīvnieku saimnieka gultā:
1. Alerģiska reakcija, kas izpaužas kā ietekme uz elpošanas ceļiem.
2. Vecums. Stingri aizliegts atļaut kaķim apmeklēt mazuļa gultiņu. Bērna līdz 6 gadu vecumam imūnsistēma ir ļoti neaizsargāta.
3. Grūtniecība un zīdīšanas periods. Šajā brīdī sievietes ķermeņa pretestības spēja pret baktērijām un vīrusiem samazinās. Kaķa gulēšana gultā (pat ja viņš ir tīrs) palielina vīrusu vai baktēriju slimību risku.
4. Ja mājdzīvnieks slimo, labāk to neielaist gultā. Jāierāda viņam pašam sava guļvieta.
Kā atradināt kaķi gulēt saimnieka gultā
Ja radušies apstākļi, kas neļauj mīļajam mājdzīvniekam gulēt saimnieka gultā, viņu var atradināt to darīt, izmantojot šādus ieteikumus:
1. Jāapbruņojas ar pacietību, jo procedūra ilgs 15-20 dienas.
2. Kliegt uz dzīvnieku un fiziski ietekmēt stingri aizliegts.
3. Jārada apstākļi kaķu gulēšanai, kas atgādina saimnieka gultu. Gultai jābūt siltai, mīkstai, ērtai. Noderēs pīts grozs, vecs čemodāns utt. Gultas materiālam var izmantot lietas, kas piesūkušās ar iemīļotā saimnieka smaržu.
4. Ieteicams izmantot dresūras elementus. Kad kaķis ienāk saimnieka gultā, viņš jānogādā sagatavotajā guļvietā, jāpasēž ar viņu, jāpaglāsta. Ja dzīvnieks neraujas prom, jāpalutina ar kādu gardumu.
Tā jādara katru reizi, kad viņš atgriežas gultā. Gardums vajadzīgs, lai veidotu patīkamas asociācijas pašam ar savu vietiņu. Guļamvietu var apsmidzināt ar kaķus piesaistošu smaržu.
Padomi, lai neciestu saimnieka miega kvalitāte
Ja saimnieka gulta ir iecienīta kaķa atpūtas vieta, tas var ietekmēt miega kvalitāti. Šīs sekas var viegli novērst, ievērojot padomus:
1. Guļamistabas durvīm jābūt atvērtām. Ja mājdzīvnieks naktī pieceļas, lai dotos savās darīšanās, tas neuzmodinās saimnieku.
2. Neieradini kaķi pie barošanas pēc pirmā pieprasījuma. Dzīvnieks var pieprasīt barību pat naktī. Jāievēro noteikts, saimniekam ērts barošanas režīms.
3. Ja pūkainais huligāns naktī pamodinājis, nekliedz uz viņu. Viegli piespied viņu pie gultas un paglāsti. Visticamāk, ka viņš nomierināsies un aizmigs.
Cilvēka un kaķa kopīgais miegs nav kaitīgs, ja dzīvnieks ir tīrs un labi audzināts. Vai no tā ir kāds labums, katrs saimnieks sajūt pats.
Avots: zoosecrets.ru