* 0

Mūzikas terapijas sesija ilgst 30, 60 vai 90 minūtes atkarībā no konkrēta cilvēka vajadzībām un iespējām. Minimālais skaits parasti ir desmit nodarbību. Ideālajā gadījumā pārtraukumiem starp sesijām nevajadzētu pārsniegt nedēļu.

Reklāma
Reklāma

*

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Terapijai nav vecuma ierobežojuma, to var apmeklēt gan zīdaiņi, gan sirmgalvji.

*

Sesijas var notikt gan individuāli, gan grupā. Grupas tiek komplektētas pēc līdzīgām diagnozēm, mērķa un vecuma.

*

CITI ŠOBRĪD LASA

Sākumā pacienti pastāsta, ar kādām izjūtām un domām viņi ir atnākuši. Pēc tam mūzikas terapeits piedāvā konkrētus uzdevumus vai aicina cilvēku brīvi radīt muzikālu darbu. Viens no uzdevumiem var būt izspēlēt dažādus pretstatus, piemēram, haosu un kārtību. Pēc radošā procesa notiek saruna, lai kopīgi izprastu radīto muzikālo darbu un rastu atbildes uz aktuāliem jautājumiem. Iespējams muzicēt arī kopā ar terapeitu, veidojot dialogu.

Sesijas nobeiguma daļā pacients stāsta, ar kādām domām un sajūtām viņš sastapies, kādas atziņas guvis. Mūzikas terapeits sniedz atgriezenisko saiti – stāsta par saviem novērojumiem.

Katra sesija sākas un beidzas ar vienu un to pašu uzdevumu, tādējādi radot paredzamības un drošības izjūtu.

*

Medicīnas iestādēs mūzikas terapeits visbiežāk strādā multidisciplinārā komandā, kurā sadarbojas ar ārstiem, medmāsām, psihologiem, ergoterapeitiem, fizioterapeitiem un citu mākslas terapiju speciālistiem (vizuāli plastisko, deju un kustību, drāmas).

*

Viens no unikāliem mūzikas terapijas paveidiem ir vibroakustiskā terapija, kurā izmanto speciālus galdus, krēslus un gultas. Tajā skaņas frekvences iedarbojas tieši uz ķermeni, to atslābinot, nomierinot, mazinot sāpes, uzlabojot miegu un vispārējo organisma tonusu.

*

Mūzikas terapija nevar izārstēt nopietnas slimības, taču tā spēj sniegt ievērojamus uzlabojumus ārstēšanas procesā. Ir aplami gaidīt tūlītējus rezultātus. Atšķirībā no citām ārstniecības metodēm šeit process notiek daudz lēnāk un pamatīgāk. Piemēram, speciālisti stāsta, ka praksē sastopas ar pacientiem, kuri, sociālās fobijas apspiesti, nespēj iekāpt sabiedriskajā transportā, tāpēc jau gadiem nav bijuši ārpus savas pilsētas. Pēc ilgstošas terapijas sabiedriskās funkcijas šiem cilvēkiem ievērojami uzlabojas, tādējādi ļaujot dzīvot pilnvērtīgāk.

Reklāma
Reklāma

*

Gluži tāpat kā visas pacienta un ārsta attiecības, arī terapijā ievēro konfidencialitātes principu. Taču, ja slimība saasinās, informācija tiek nodota ārstējošajam ārstam.

FAKTS

Mūzikas terapiju mēdz apmeklēt profesionāli mūziķi ne vien veselības problēmu gadījumos, bet arī reizēs, kad vēlas attīstīt nezināmas sava talanta šķautnes.

36,6 °C konsultante Aiva Žīgure, sertificēta mūzikas terapeite

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.