* 0
Šajā procesā nav vietas kritikai, tāpēc cilvēks var brīvi izpausties, justies pieņemts un atklāt sevī spējas, par kurām līdz šim nav nojautis.
*
Pasīvajā terapijā sākumā izmanto neitrālu, nepazīstamu mūziku, taču pēc tam to pielāgo pacienta vēlmēm, atskaņojot gan rokmūziku, gan klasiskus skaņdarbus.
*
Terapijā svarīgs ir radošais process un saruna ar speciālistu, ņemot vērā katra cilvēka vēlmes un iespējas. Atsevišķos gadījumos var iztikt bez verbālas saziņas, tāpēc tā ir piemērota arī pacientiem ar runas traucējumiem.
*
Visbiežāk šī terapija papildina klasisko medicīnu, tomēr reizēs, kad pacientam nav diagnosticēta saslimšana, tā var būt patstāvīgs veids, kā uzlabot dzīves kvalitāti, pilnveidoties un gūt pozitīvas emocijas.
*
Mūzikas terapijas mērķus var attiecināt uz šādām traucējumu jomām:
fiziskajā līmenī – attīsta lielās un smalkmotorikas kustības, uzlabo rokas un acu koordināciju, attīsta organizētas, ritmiskas kustības, sniedz prasmi pārvaldīt ķermeni, palīdz apzināti atslābināties, stimulē kustību aktivitātes;
komunikatīvajā līmenī – pilnveido komunikācijas prasmes, attīsta kognitīvos procesus un dzirdi, uzlabo koncentrēšanās spējas, veicina artikulācijas, imitācijas un žestu sapratni;
emocionālajā līmenī – palīdz apzināties emocijas un jūtas, veicina to izpratni un kontroli;
sociālajā jomā – iemāca veidot saskarsmi, izprast citus cilvēkus, kontrolēt uzvedību, sniedz patstāvības sajūtu un attīsta motivāciju;
citās jomās – palīdz pārvarēt traumatisku pieredzi un mazināt slimības, traucējuma vai problēmas radītās sekas, novērst trauksmi, nervozitāti un hroniskas sāpes, sirdsdarbības, miega un ēšanas traucējumus.