Foto – Shutterstock

Kā mūzikas terapija palīdz līdzsvaram un veselības atjaunošanai 0

Mūzika kā nemanāms, bet uzticams līdzgaitnieks pavada cilvēkus viņu ikdienas gaitās. Tā dzirdama uz ielas, sabiedriskajā transportā, veikalos un vēl simtiem citu vietu. Ir pierasts to uztvert kā emocionāla un garīga gandarījuma avotu, taču jau izsenis pierādīts, ka mūzika var būt arī svarīgs veselības aprūpes elements.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Mūzikas terapija ir viena no mākslu terapijas nozarēm, kurā, zinātniski izmantojot mūziku un tās izteiksmes līdzekļus (skaņas, ritmu, melodijas, balsi), risina daudzveidīgas garīgās, emocionālās un fiziskās veselības problēmas.

*

Dziednieciskas īpašības skaņu virknējumiem piedēvēja jau Senajā Ēģiptē, taču tolaik to saistīja ar maģiju. Mūziku kā zinātnes daļu pirmais aplūkoja matemātiķis un domātājs Pitagors. Viņš pieņēma, ka tās pamatā esošie harmonijas un skaitļu elementi veido vispārējus terapeitiskus principus – atjauno harmoniju un rada psiholoģisku proporcionalitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mūsdienās interese par to palielinājās pēc Otrā pasaules kara – Anglijas klīnikās parādījās mūzikas terapijas nodaļas, tika atvērtas izglītības iestādes terapeitiem, izveidojās dažādas profesionālās apvienības un organizācijas.

*

1998. gadā mūzikas terapija ienāca arī Latvijā – Liepājas Pedagoģijas akadēmijā organizēja kursus. Kopš 2009. gada Liepājas Universitātē iespējams apgūt programmu Mūzikas terapija un iegūt profesionālo maģistra grādu veselības aprūpē ar kvalifikāciju – mākslas terapeits mūzikas terapijā. Kopš 2006. gada šīs prasmes var apgūt arī Rīgas Stradiņa universitātē.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.