Padomi, kā cīnīties ar infantilismu 1
Ja “bērns” ir tavs partneris
Atļauj partnerim brīvību pašam lemt savu likteni. Atceries, ka pārāk liela aprūpēšana var izmainīt partneri un ne jau uz labāko pusi. Padarot cilvēku bezpalīdzīgu, arī tu kļūsti no viņa atkarīgs. Vainas apziņa ir slikts pamats attiecību veidošanā. Iemāci partneri pašam tikt galā ar problēmām, norādi ceļu un paej malā. Biežāk lūdz viņa palīdzību tavam atbalstam. Tikai tu vari izlemt – pieņemt uzspiesto vecāka lomu vai nē. Vienkārši atmet vēlmi kontrolēt visu un mācies uzticēties savam partnerim. Mēģini pats kādu laiku iejusties bērna lomā, izliecies bezpalīdzīgs, un tu redzēsi, kā pārmainīsies tavs bērnišķīgais partneris.
Ja “bērns” esi tu
Ja nekādi neizdodas pieaugt, vispirms vajadzētu tikt skaidrībā par saviem dzīves mērķiem katrā no jomām: personīgā dzīve, finanses, karjera, atpūta utt. Vispirms koncentrējies uz mazajiem un viegli sasniedzamiem mērķiem. Ja ir grūti tikt galā ar plānošanu, sazinies ar speciālistiem, kuri palīdzēs ar apmācību mērķu izvirzīšanā.
Nobriedis cilvēks, pirmkārt, domā, ko viņš var darīt, un nevis to, ko viņa labā vajadzētu darīt citiem. Atbildība, protams, nav viegla, bet dzīve daudz vairāk sniedz cilvēkiem, kas paši nosaka savu ceļu, nevis garus gadus gaida zelta zivtiņas noķeršanu. Dzīvot pilnvērtīgi, izvairoties no atbildības, ir neiespējami. Tikai nobriedusi attieksme pret dzīvi ļauj personai darīt to, ko viņa grib, paliekot pašam.
Avots: Passion ru