Kāpēc izvēlējies par partneri nenobriedušu cilvēku? 1
Daudzi radoši cilvēki paliek bērni visu mūžu. Tas palīdz viņiem saglabāt svaigu uztveri. Attālinoties no ārpasaules problēmām, viņi var pilnībā koncentrēties uz iekšējo pasauli. Bet, kā rāda pieredze, ne visi radoši cilvēki ir infantili, tāpat kā ne visi infantilie nodarbojas ar radošo darbu.
Infantilas uzvedības iemesli veidojas jau bērnībā. Infantilisms – tā ir neapzināta reakcija uz apstākļiem, kādos cilvēks jūtas tā, it kā viņam būtu atņemta bērnība. Kādi ir šie apstākļi? Bērnam pārāk agri bija jākļūst pieaugušam. Piemēram, ja vecāki miruši, šķīrušies, kad vecāki bija ļoti aizņemti un bērnam vajadzēja rūpēties par jaunākajiem bērniem, ja vecāki ir alkoholiķi utt. Šāds bērns zemapziņā uzkrāj aizvainojumu uz pieaugušajiem par nozagto bērnību. Tāpēc, būdams pieaudzis, viņš spēlē bērna lomu, lai kompensētu zaudēto bērnību.
Pārāk valdonīgi vecāki. Ja vecāki visu laiku kontrolēja bērnu, sodīja par vismazāko pārkāpumu, izaugs cilvēks, kas nespēj ievērot sabiedrisko kārtību, viņš visu laiku dumposies. Var teikt, ka viņš visu laiku atrodas pusaudža vecumā un pierāda citiem savas tiesības uz vārda brīvību.
Bērns jutās pamests. Ja cilvēks nejuta siltumu un rūpes, viņš var kompensēt šo trūkumu, rīkojoties bērnišķīgi. Viņš it kā saka: “Rūpējieties par mani!”
Vecāki mīlēja bērnu pārāk stipri, “žņaudza” ar savu mīlestību. Piemēram, māte neredzēja citu dzīves jēgu, kā izdabāt bērnam. Viņa neļāva pieņemt nevienu paša lēmumu, bija pārāk aizbildnieciska. Pieaudzis viņš ir palicis tikpat bezpalīdzīgs kā būdams bērns. Tāds partneris mēģina manipulēt ar tevi: tu taču nevari pamest tik bezpalīdzīgu būtni?