Foto-Stock.hxcng

Mūžīgais nogurums… Kas vainas? 0

Tikko pamodies, un jau atkal gribas likties slīpi? Iemesls var būt ne vien miegam nepietiekami atvēlēts laiks vai rudens depresija, bet gan pavisam cits, daudz nopietnāks. Par ko der pārliecināties?

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Ar 7 – 8 miegā pavadītām stundām vajadzētu pietikt, lai cilvēks pamostos možs un justos atpūties. Ja tomēr māc nogurums, tātad ar organismu kaut kas nav kārtībā, un ir jāmeklē iemesls! Tas var būt kādas nopietnas slimības simptoms.

Pastāvīgs nogurums un miegainība ir viena no anēmijas pazīmēm, taču vienlaikus ir arī bālas lūpas un smaganas, trausli mati un nagi. Iemesls ir dzelzs trūkuma izraisīta asins nepietiekama piesātināšanās ar skābekli. Skaidrību palīdz ieviest asins analīzes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Traucētu ogļhidrātu apmaiņu asinīs bieži pamana pārāk vēlu, jo sākotnējie simptomi – nogurums, apātija, pastāvīgas slāpes – nešķiet pārliecinoši. Ja rodas aizdomas par diabētu, nepieciešama vizīte pie ģimenes ārsta.

Nogurums mēdz būt arī dažu medikamentu blakne. Ar ārstu par to der konsultēties, ja šī parādība ir sākusies reizē ar kādu zāļu kursa uzsākšanu. Iespējams, var ieteikt citu preparātu.

Ja asinsspiediens ilgstoši nepārsniedz 105/60 mm Hg, ir skaidrs, kādēļ nogurums kļuvis hronisks. Īpaša ārstēšana nav obligāta, taču vienkāršas procedūras – kontrastduša, rīta rosme un pastaigas svaigā gaisā – palīdz normalizēt asinsriti un līdz ar to – arī spiedienu.

Kad vairogdziedzeris sāk izstrādāt pārāk maz hormonu, daudzas organisma funkcijas (vielmaiņa, gremošana) pāriet uz ekonomisko režīmu. Tādos gadījumos cilvēks kļūst apātisks, dažkārt palielinās svars. Pārtikas produkti, kuros ir jods, palīdz normalizēt vairogdziedzera darbību, taču dažkārt ar to vien ir par maz – iespējams, jālieto speciāli medikamenti.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.