Foto: Dailes teātra arhīvs (Egons Kera)

Mūžībā devusies kādreizējā Dailes teātra aktrise Ludmila Tarasova 0

84 gadu vecumā mūžībā devusies kādreizējā Dailes teātra aktrise Ludmila Tarasova, liecina teātra ieraksts sociālajā medijā “Facebook”.

Reklāma
Reklāma
Saldā nāve: nosaukti trīs visbīstamākie deserti sirds veselībai. Kādu postu tie nodara?
“Krievija ir tuvu sava mērķa sasniegšanai” – krievu izlūki negaidīti nāk klajā ar jaunu paziņojumu
Dzer un tievē: 7 efektīvas tējas, kas palīdzēs atbrīvoties no liekajiem kilogramiem
Lasīt citas ziņas

Tarasova bija viena no Dailes teātra aktieru 3.studijas absolventēm un teātrī strādāja no 1962. līdz 1995.gadam. Izrādēs nospēlētas vairāk nekā 80 dažādas raksturlomas.

Teātrī norāda, ka Tarasova lepojās ar piederību ventiņiem, taču pirms tur nonāca, viņas ģimene piedzīvoja dramatisku laiku un notikumu. Dzimusi Arhangeļskā, kara laikā ar ģimeni evakuēta uz Vāciju, bet 1947.gadā, pārdzīvojušas virkni sāpīgu zaudējumu, vairs tikai ar mammu atbraukušas uz Latviju. Tā bijusi vecāsmātes vēlēšanās, lai kāds atgriežas Latvijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

1959.gadā Tarasova beigusi Ventspils mūzikas vidusskolas kordiriģentu nodaļu. Iestāšanās Dailes teātra aktieru studijā bijusi likumsakarība, jo jau no agras bērnības viņa sapņojusi par aktrises profesiju. Diplomdarbos Tarasova spoži atveidoja Lisī Īva Žamiaka lugā “Pajumti Matuflo ģimenei”, bija Ludmila Gunāra Priedes speciāli diplomdarbiem rakstītajā lugā “Nāk dēli mājās”. Pabeidzot studijas, viņas talantu novērtēja skatuves mākslas reformators Eduards Smiļģis un viņa kļuva par Dailes teātra aktrisi.

Paralēli darbam teātrī Tarasova piedalījusies radio un televīzijas iestudējumos, kā arī filmējusies tādās kinofilmās kā, piemēram, “Klāvs, Mārtiņa dēls”, “Tauriņdeja”. Tāpat sagatavotas vairākas dzejas koncertprogrammas, piemēram, Olgas Lisovskas dzejas kompozīcija kopā ar komponistu Ungaru Savicki, Mirdzas Ķempes dzejas kompozīcija kopā ar pianistu, profesoru Hermani Braunu, Friča Bārdas dzejas izrāde “Dzīvība”, kas tapa kopā ar komponistu Imantu Zemzari un režisoru Kārli Auškāpu, kā arī citas.

Pēc Dailes teātra lielu daļu sava mūža Tarasova veltījusi pedagoga darba aicinājumam, savas skatuves zināšanas un profesionālo pieredzi nododot nākamajām paaudzēm. Viņa bija aktieru meistarības un grima mākslas pedagoģe gan Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, gan Latvijas Kultūras darbinieku tehnikumā, kā arī pasniedzēja Skolēnu pils teātra studijā “Zīļuks”.

Atvadīšanās no Tarasovas notiks sestdien, 14.decembrī, plkst.10 Rīgas Krematorijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.