Andris Vidiņš
Andris Vidiņš
Foto: Facebook/Valmieras drāmas teātris

Mūžībā devies Valmieras teātra aktieris un režisors Andris Vidiņš 0

Sestdien, 27.februārī, 87 gadu vecumā mūžībā devies aktieris un režisors Andris Vidiņš, aģentūru LETA informēja Valmieras teātrī.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Baidījāmies piestāt pat benzīntankā!” Latviešu ģimene piedzīvojusi trillera cienīgu bēgšanu no Zviedrijas, lai glābtu savu bērnu
Mājas
Kam patiesībā paredzēti veļas mašīnas atvilktnes 3 nodalījumi, zina vien retais
Kokteilis
Te būs! 1 maz zināms fakts par katru zodiaka zīmi, piemēram, Auns ir bērnišķīgs
Lasīt citas ziņas

Vidiņš dzimis 1934.gadā. Valmieras teātrī viņš ienāca 1957.gadā un uzreiz tika pie lielas lomas, atveidojot Viktoru Viļa Lāča “Ciemā pie jūras”. Tā bija viņa pirmā nozīmīgā loma Valmieras teātrī un vienīgā skatuve turpmākos 50 gadus, paralēli darbam pie lomām, iestudējot arī izrādes bērniem.

Nozīmīgākās Vidiņa lomas esot cilvēki, kam īsts vai iedomāts goda kodekss un principi nozīmē tik daudz, ka to vārdā viņi upurē likteņus – savu un citus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, Vidiņš ir spēlējis Laertu viljama Šekspīra “Traģiskajā stāstā par Hamletu, dāņu princi” (1972), skatītāji un teātra profesionāļi augstu novērtēja arī vienu no pēdējām viņa spēlētajām lomām – Engstrana lomu Henrika Ibsena lugā “Spoki” (1999).

Par šo lomu mākslinieks tika izvirzīts Latvijas teātru skatē nominācijā “Labākā otrā plāna loma”.

Vidiņa bijušie teātra kolēģi viņu raksturo kā “gara aristokrātu, patiesu inteliģentu”.

“Ar Andri esmu strādājis pie daudzām interesantām izrādēm. Viņš bija liels aktieris, īpaši spilgti izpaudās formā. Bija mācījies baletskolā. Domāju, ka tieši tas viņu skatuviskajā esamībā tik ļoti atšķīra no citiem – dejotāja pieredze,” atceras režisors Varis Brasla.

Kā informēja teātrī, Vidiņa personiskā dzīve nekad nav bijusi publiska, tomēr divas lietas viņu raksturo visvairāk – beznosacījuma mīlestība pret zemi un to, kas tajā izaug, kā arī ceļošana.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.