Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Ieva Lūka/LETA

Mūžībā devies pirmais Gaujas Nacionālā parka direktors Gunārs Skriba 0

Deviņdesmit gadu vecumā mūžībā devies mežzinātņu doktors, viens no Gaujas Nacionālā parka izveidotājiem un pirmais tā direktors, “Siguldas novada Goda novadnieks” Gunārs Skriba, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Skriba dzimis 1929.gada 12.novembrī Bauskas apriņķa Zālītes pagastā, tagadējā Iecavas novadā. Skribas mūžs bija saistīts ar mežsaimniecību un dabas aizsardzību, viņš absolvējis Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Meža fakultāti, kā mežzinis strādājis dzimtajos Dzelzāmura mežos, bet vēlāk kā inženieris un direktora vietnieks – Jaunjelgavas mežrūpniecības saimniecībā.

Siguldas pašvaldībā pastāstīja, ka 1974.gadā, kad tika nodibināts Gaujas Nacionālais parks, Skriba kļuva par tā pirmo direktoru un šajā amatā nostrādāja līdz 1984.gadam. Arī vēlāk, līdz pat 2000.gadam, viņš ieņēma dažādus vadošus amatus Gaujas Nacionālā parka administrācijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 2000.gadā Skriba kļuva par pirmās privātās staltbriežu audzētavas “Staltbrieži” izveidotāju un sarakstīja grāmatu “Staltbriežu izcelsme, izplatība un audzēšana Latvijā”.

Par nozīmīgu ieguldījumu medniecības, mežzinātnes un dabas aizsardzības jomā, kā arī par staltbriežu izplatības areāla paplašināšanu Latvijā Skribam piešķirts IV šķiras Triju Zvaigžņu ordenis, “Gada balva medniecībā” nominācijā “Par mūža ieguldījumu”, kā arī “Siguldas novada Goda novadnieka” tituls.

Atvadīšanās no Skribas notiks 12.martā plkst.12 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Skriba tiks apglabāts Siguldas pilsētas kapos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.