Raimonds Auškāps. Foto: literatura.lv

Mūžībā devies literāts Raimonds Auškāps 7

Pirmdien mūžībā devies 1952.gadā dzimušais literāts Raimonds Auškāps, aģentūrai LETA norādīja viņa dēls, uzņēmējs Dāvis Auškāps.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Atvadīšanās no literāta notiks sestdien, 10.augustā, plkst.11 Rīgas krematorijā. Dāvis Auškāps atzīmēja, ka plkst.12 notiks ceremonija.

Kā norādīts tīmekļvietnē “literatura.lv”, Auškāps absolvēja Latvijas Valsts universitātes Svešvalodu fakultāti ar diplomdarbu par Bernarda Šova lugas “Androkls un lauva” tulkojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Auškāps ne tikai tulkojis virkni lugu, tostarp Dailes teātrim, bet viņa tulkojumā izdotas arī vairākas grāmatas, piemēram, Pola Stjuarta un Krisa Ridela “Vētras dzinējs”, “Jezgas zeme”, “Pusnakts pār Sanktafraksu”, “Drūmglūņa lāsts”, kā arī Filipa Kera jeb P.B.Kera “Piedzīvojums ar Ehnatonu”, “Babilonas Zilā džine”, “Kobru karalis no Katmandu” un citas.

Auškāps radījis arī vairākus oriģināldarbus, piemēram, skečs “Prieka sapnis” 1998.gadā iestudēts Dailes teātrī, savukārt skečs “Tāda ir dzīve” tajā pašā gadā iestudēts Nacionālajā teātrī. Savukārt lugu “Rokraksts” Arnolda Liniņa režijā iestudēja Radioteātrī.

Dāvis Auškāps aģentūrai LETA atzīmēja, ka tēvs vairāk nekā 40 gadus mācīja angļu valodu jaunajiem aktieriem, sākotnēji Latvijas Valsts konservatorijā, kas vēlāk tika pārdēvēta par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijā. Tāpat Raimonds Auškāps pasniedzis latviešu valodas pareizrunu. Sadarbībā ar brāli, režisoru Kārli Auškāpu Dailes teātrī tapuši desmitiem lugu tulkojumi. Pēc dēla paustā, tēvs bijis arī kaislīgs ēst gatavotājs un vīnzinis. Tas atspoguļojās arī Raimonda Auškāpa grāmatā “Bon appétit!”, kas izdota 2001.gadā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.