Foto: Moyse Hall Museums

Muzejā nejauši atrasta, iespējams, pasaulē pretīgākā grāmata. Reti kurš spēj iedomāties, no kā tā izgatavota 0

Kas padara kādu grāmatu tik šokējošu, ka tā nodēvēta par “pasaulē pretīgāko”? Atbilde varētu būt atrodama nelielā Lielbritānijas muzejā, kur nejauši uz plaukta atrasta grāmata ar neticamu “stāstu” un vēl neticamāku vāku. Par to ziņo Daily Mail.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu 99
ASV, iespējams, izdarīs ko starptautiski negaidītu. Tās lemj par to, kam pieder Krima
Kokteilis
Dzimuši ģēniji: šīm zodiaka zīmēm ir augstākais IQ 4
Lasīt citas ziņas

Muzeja, kas atrodas Berisentemundsā, birojā atrasta grāmata, kas iesieta bēdīgi slavenā slepkavas Viljama Kordera ādā.

Atrastā grāmata ir otrā (līdz šim nezināmā) versija grāmatai, kas jau desmitgadēm ilgi izraisa šausmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

1827. gadā Korders pārliecināja savu mīļoto Mariju Martenu, ka abi kopā bēgs uz Ipsviču, lai apprecētos. Tā vietā viņš viņu nošāva un apglabāja. 1828. gadā Viljams Korders tika pakārts par savas mīļotās noslepkavošanu un apbedīšanu zem šķūņa grīdas.

Daļa Kordera ķermeņa tika izmantota, lai iesietu grāmatu, kas vēsta par šo pašu slepkavību un tiesas procesu. Grāmatas vāki ir izgatavoti no paša slepkavas mirstīgajām atliekām.

Līdz šim muzejā bija viena šāda grāmata, kas kopš 1933. gada bija pieejama apskatei. Taču 2024. gadā muzeja birojā tika atrasta vēl viena grāmatas kopija, kuras vāku un stūrus arī klāj Kordera āda. Tā nekad iepriekš nav bijusi izstādīta. Kā skaidro muzeja mantojuma speciālists Dens Klārks, šī versija, visticamāk, izgatavota no “ādas pārpalikumiem”.

Viņš uzsver – grāmatas ir nenovērtējama vēsturiska vērtība, un tās atklāj daudz par tā laika attieksmi pret noziedzību un nāvi.

Kaut arī daļa sabiedrības šo grāmatu uzskata par vēsturisku liecību, citi aicina to neizstādīt. Populārās sērijas Horrible Histories autors Terijs Dīrijs tās nodēvējis par “pretīgiem artefaktiem” un atzinis, ka labprāt tās sadedzinātu.

Grāmatas izgatavotas, izmantojot antropodermisko iesējumu – praksi, kas 19. gadsimtā bija reta, taču ne neparasta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.