Foto – Shutterstock

Psihologs Boriss Ciruļņiks: Meli – intelekta pazīme 0


Interesantu viedokli izteicispsihologs Boriss Ciruļņiks. «Mums ir tiesības un pat pienākums runāt nepatiesību», – tā viņš paziņojis kādā intervijā. Viņš, protams, neslavē melus, bet skaidro to dabu un nozīmi personības izaugsmē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Dažas no idejām. Pirmā – melot nozīmē cienīt apkārtējos. Reizēm nākas „spēlēt līdzi” sarunu biedram, lai nesagrautu viņa priekšstatus par savu vietu apkārtējā pasaulē. Otrā – melot nozīmē cienīt sevi. Bieži vien bez ilūzijām un sapņiem mēs nespētu pārdzīvot realitāti. Trešā – melot nozīmē pamazām sagatavot patiesībai. Lai smagi slimajam vai incesta upurim atklātu visu patiesību ir vajadzīgs laiks. Tas, kurš nekad nav melojis, drīzāk ir nevis svētais, bet gan dzīvei sabiedrībā nepiemērots cilvēks.

Ja vien motīvs, pamudinājums melot ir labs, faktam, ka jūs samelojāt, nav lielas nozīmes. Protams, ļaunprātīgi meli ar mērķi nodarīt kaitējumu, ir nosodāmi. Varbūt pateici draudzenei, ka viņu krāpj vīrs nevis tāpēc, ka viņa ir tava draudzene, bet lai viņa cieš? Varbūt pamodusies tava slēptā agresija, skaudība, nevis vēlme pēc patiesības? Pajautā sev – vai tiešām arī tu viņas vietā vēlētos uzzināt visu patiesību?

CITI ŠOBRĪD LASA
Īstajam melu mērķim jābūt – aizsargāt. Meli palīdz saglabāt attiecības, dod cilvēkam ticību un cerības, nevis sagrauj ar patiesību. Patiesības sludināšana neatkarīgi no situācijas, vienmēr un visur būtu dīvaina un pat biedējoša.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.