Foto – AFP/LETA

Sočos pasniedz vienas no lielākajām medaļām vēsturē 2

Latvijas kamaniņu divnieks brāļi Andris un Juris Šici šovakar plkst. 18.12 pēc Latvijas laika Soču olimpiskajā parkā saņems izcīnītās olimpiskās bronzas medaļas. Jau rīt līdzjutēji un atbalstītāji ir aicināti mūsu medaļniekus sagaidīt lidostā “Rīga”. Oficiālā sportistu sagaidīšana notiks plkst. 11 C terminālī.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Kā informē Izglītības un zinātnes ministrijā, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā un naudas balvu apmēru brāļi par izcīnīto bronzas medaļu kamaniņu sporta divnieku sacensībās XXII ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos katrs var saņemt līdz 38 418 eiro pēc nodokļu nomaksas, savukārt viņu treneri un apkalpojošais personāls kopā līdz 
38 418 eiro. Biedrība “Latvijas Kamaniņu sporta federācija” par Šicu sasniegumu var saņemt līdz 35 572 eiro sporta veida attīstībai.

Trešdien brāļi Šici ieguva Latvijai pirmo medaļu Soču olimpiskajās spēlēs, turklāt karjerā tā viņiem ir jau otrā godalga, jo pirms četriem gadiem Vankūverā viņi tika pie olimpiskā sudraba. Kā ziņo LETA, brāļu Šicu divnieku ekipāžai šī ir jau trešā olimpiāde. Viņi no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļām atgriezušies nu jau piecas reizes pēdējo sešu gadu laikā. Sočos pasniegtās medaļas ir īpašas ar to, ka tās ir vienas no lielākajām vēsturē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par Soču olimpisko spēļu medaļu izgatavošanu ir parūpējusies Maskavas juvelierdarbnīca “Adamas”. Tā kopā izveidojusi aptuveni 1300 medaļas. Šajā skaitā iekļautas arī tās medaļas, kas tiks pasniegtas paralimpisko spēļu dalībniekiem.

Medaļu izgatavošanā tika iesaistīti trīsdesmit augstas raudzes krievu juvelieri, kuri godalgu izstrādei iztērēja aptuveni divas tonnas sudraba, 700 kilogramus bronzas un sešus kilogramus zelta. Juvelieru komandai medaļu izgatavošana prasīja vairākus mēnešus, savukārt vienas medaļas izstrādei bija vajadzīgas vidēji 18 stundas. “Medaļu pagatavošanai tika izmantoti ārkārtīgi sarežģīti un darbietilpīgi tehnoloģiskie risinājumi. Vairāku mēnešu garumā darbs bija teju nepārtraukts – griešana, virpošana, gravīru iestrāde,” atklājusi Soču olimpisko spēļu orgkomiteja. Šā gada olimpisko spēļu zelta medaļās iestrādāti 525 grami sudraba un seši grami zelta, sudraba medaļās – 525 grami sudraba, bet bronzas medaļas ir pagatavotas no vara, cinka un alvas sakausējuma. Desmit medaļās to veidotāji iestrādājuši arī daļiņas no pērn Krievijas pilsētā Čeļabinskā nokritušā meteorīta. Šīs medaļas tiks pasniegtas rīt, 15. februārī, gaidāmajās apbalvošanas ceremonijās – meteorīta nokrišanas pirmajā gadskārtā.

Soču olimpisko spēļu zelta medaļas sver 531 gramu, un diametrā tās sasniedz desmit centimetrus. Tādējādi Sočos triumfējušajiem sportistiem kaklā kārtās zelta medaļas ir vienas no lielākajām olimpisko spēļu vēsturē. Tiesa, zelta un sudraba cenu krituma dēļ naudas izteiksmē tās nav gluži vērtīgākās. Piemēram, Londonas 2012. gada vasaras olimpisko spēļu zelta medaļa bija aptuveni 708 dolārus vērta, bet Soču zelta medaļas vērtība ir vairs tikai 566 dolāri, rēķina ASV biznesa izdevums “Forbes”. Ja šāda lieluma medaļas tiktu pagatavotas tikai un vienīgi no zelta, tās vērtība sasniegtu 21 478 dolārus. Pēdējo reizi olimpiskajās spēlēs tikai no zelta pagatavotas medaļas tika pasniegtas 1912. gadā. Taču neba nu par dolāriem var nopirkt pasaules vērienīgākajā sporta forumā izcīnīto uzvaru gandarījumu un prieku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.