Mūsdienu Homo Sapiens glabā 20% neandertāliešu gēnu 1
Mūsdienu cilvēkos varētu būt atrodami vismaz 20 procenti neandertāliešu gēnu, kas ietekmē gan ādas un matu izskatu, gan arī slimību risku, raksta portāls livescience.com.
Kaut gan mūsdienās Homo Sapiens ir vienīgais izdzīvojušais cilvēces atzars, uz Zemes mēdza dzīvot arī citi, un mūsu tuvākie radinieki ir neandertālieši, kuri izmira pirms aptuveni 40 000 gadu. Neseni pētījumi liecina, ka neandertāliešu un Homo Sapiens seksuālo kontaktu rezultātā aptuveni 1,5 līdz 2,1 procents ikviena mūsdienu cilvēka DNS reāli ir neandertāliešu izcelsmes.
Turklāt tās var būt atšķirīgas neandertāliešu genoma daļas, tādējādi kopsummā mūsdienu cilvēki, iespējams, glabā pat 20-40 procentus neandertāliešu genoma, liecina Sietlas universitātē veikts pētījums. Kaut gan tas izklausās daudz, sajaukšanās starp neandertāliešiem un agrīnajiem Homo Sapiens, ticams, tomēr nebija pārlieku izplatīta, un visi šie procenti varētu būt cēlušies no tikai aptuveni 300 savstarpēju seksuālo kontaktu gadījumiem starp abām cilvēku grupām.
Kaut gan lielākā daļa neandertāliešu genoma, šķiet, nekādi neietekmē mūsdienu cilvēku dzīvi, atsevišķi gēni, kas saistīti ar keratīna daudzumu matos un ādā, var būt labvēlīgi, spriež zinātnieki.