Kā tiek vākta un saglabāta mūsdienu folklora 7
„Katrā valstī, vismaz Eiropā, ir savi folkloras arhīvi, parasti pie pētniecības iestādēm vai augstskolām. Nereti vācēji vai nelielas institūcijas savākto glabā pie sevis, bet tad ir lielāka iespēja šiem vākumiem iet zudumā un netikt izmantotiem lielākos publicējumos un pētījumos”, turpina stāstījumu G. Pakalns.
„Latvijā kopš 1924. gada centrālā folkloras vākšanas, arhivēšanas, izpētes un publicēšanas institūcija ir Latviešu folkloras krātuve (www.lfk.lv), kura šoruden svinēs 90 gadu jubileju. Otrajā pasaules karā izdevās saglabāt tās iepriekšējos vākumos, pašlaik LFK fondos ir ap 3 miljoni folkloras vienību. Šajā ilgajā laikā izdotās publikācijas ir grūti uzskaitīt, to ir ļoti daudz. Gan folkloras izlases, gan akadēmiskais izdevums „Latviešu tautasdziesmas”, grāmatu sērija „Novadu folklora”, pētījumi tiek publicēti žurnālā „Letonica”, kā arī dažādu konferenču (arī starptautisku, protams) materiālos. LFK īpašumā ir arī K. Barona Dainu skapis.
Mūsdienu, interneta folklora tiek vākta savādāk. Parasti jau to savāc interneta vietņu veidotāji, piemēram, lapās, kur cilvēki tiek aicināti iesūtīt savus jokus, kur tiek kolekcionētas dažādu jocīgu attēlu un video klipu galerijas. Kopš interneta sākumiem ir izveidotas arī ļoti lielas kolekcijas, kas katru dienu papildinās ar aktuālu materiālu, un te var meklēt materiālus pētījumiem.