“Mūsdienās pasaulē terorisms ir realitāte, un valstis ar miljoniem teroristu potenciālu nevaram ignorēt!” Cik droši mēs varam justies? Komentē Valdis Pumpurs 0

Mūsdienu sabiedrībā drošības sajūta ir viena no būtiskākajām pamatvērtībām, kas ļauj cilvēkiem dzīvot mierpilni un justies aizsargātiem. Tomēr drošības eksperts Valdis Pumpurs TV24 raidījumā “Preses klubs” norādīja, ka šī drošība var būt mānīga, ja mēs nepievēršam pienācīgu uzmanību potenciālajiem draudiem un riskiem, kas pastāv mūsdienu mainīgajā pasaulē.

Reklāma
Reklāma

Krievijas tuvums un jauni riski

Kokteilis
FOTO. Slavenas sievietes izveidojušas īpašu Latvijas iekārojamāko vīriešu topu 1
11 ieteikumi, kā samazināt ikdienā uzņemto kaloriju daudzumu, neatsakoties no savām iecienītākajām maltītēm
Duncis Putina mugurā: Krievijas diktators iekļuvis slazdā – noteikumus Maskavai tagad diktē Ķīna
Lasīt citas ziņas

“Šodien, miera apstākļos, cilvēki bieži jautā – kāpēc mums vispār ir vajadzīgas drošības barjeras vai aizsargmehānismi? Daudzi domā, ka viss ir kārtībā, jo Latvijā ir tikai daži simti indiešu vai bangladešiešu, kuri šķietami ir mierīgi ļaudis. Bet tā ir kļūda,” uzsvēra Pumpurs.

Viņš norādīja, ka mums nevajadzētu piemirst, ka mūsu kaimiņos ir Krievija – valsts, kuras rīcība var būt neprognozējama un agresīva. “Mūsdienās pasaulē terorisms ir realitāte, un valstis ar miljoniem teroristu potenciālu nevaram ignorēt,” viņš brīdināja, piebilstot, ka provokācijas var notikt jebkurā brīdī, un ir svarīgi būt gataviem visiem scenārijiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nepieciešamība pēc praktiskiem risinājumiem

Pumpurs arī norādīja, ka drošības uzturēšana nav tikai teorētiska diskusija, bet gan reālu pasākumu un risinājumu ieviešana. Viņš minēja, ir atšķirība ar kādu tehniku uzbrūk. “Ir skaidrs, ka šāda aizsardzība maksā naudu, un šie līdzekļi būs jāiegulda gan pašvaldībām, gan pilsoņiem,” viņš skaidroja.

Pašvaldību un sabiedrības līdzatbildība

“Mūsu miers ir nosacīts, un tas prasa nemitīgu risku izvērtēšanu un proaktīvu rīcību,” atzīmēja Pumpurs. Viņš uzsvēra, ka dienesti spēj izstrādāt tehnoloģijas un metodikas, lai aizsargātu sabiedrību, taču tas nenozīmē, ka individuāla vai pašvaldību iesaiste nebūtu vajadzīga. “Pašvaldībām būs jāiegādājas šīs ierīces, tās jāuzstāda un jāuztur, savukārt pilsoņiem jābūt gataviem pielāgoties jaunajai realitātei,” viņš piebilda.

LA.LV Aptauja

Kā jūs vērtējat Latvijas gatavību reaģēt uz mūsdienu drošības izaicinājumiem?

  • Esam labi sagatavojušies un varam justies droši.
  • Ir veikti daži pasākumi, bet vēl daudz darāmā.
  • Mēs neesam pietiekami gatavi iespējamajiem riskiem.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.